За ініціативи Української аграрної конфедерації та за підтримки компаній Dentons і AgroGeneration 27 листопада 2015 року відбувся семінар "Перспективи біоенергетики у сільськогосподарській галузі України".
Участь у заході взяли представники державних установ та громадських професійних об’єднань АПК, керівники агропромислових підприємств, юристи, провідні аграрні експерти.
У своєму вітальному слові Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко зазначив, що для нашої держави саме біоенергетика є одним із стратегічних напрямків розвитку сектору відновлюваних джерел енергії, особливо, враховуючи високу залежність країни від імпортних енергоносіїв (в першу чергу природного газу), і великий потенціал біомаси як доступної сировини для виробництва енергії.
"На жаль, темпи розвитку біоенергетики в Україні досі істотно відстають від європейських. На сьогодні частка біомаси у валовому кінцевому енергоспоживанні становить лише 1,78%. Щорічно в Україні для виробництва енергії використовується близько 2 млн. т у.п./рік біомаси різних видів. Але, безумовно, Україна має великий потенціал у нарощенні "біоенергетичної" потужності" – зазначив він.
Зі словами Л. Козаченка повністю згоден Голова Ради Федерації роботодавців АПК та продовольства України Вадим Бодаєв. Він підкреслив, що тема заходу є дуже важливою для всіх без виключення українців, адже енергетична свобода означає більші можливості для економії коштів як держбюджету, так і кожного українця. "Ми маємо добре розуміти, що нові сучасні проекти у галузі біоенергетики означатимуть для держави створення додаткових робочих місць по всій території України" – сказав він.
Від органів виконавчої влади до виступу були запрошені директор Департаменту продовольства Мінагрополітики Дмитро Шульмейстер та начальник Управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко.
У пленарній частині заходу до слова було запрошено Голову правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетуху. У своїй доповіді про стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні він зазначив, що цей сектор сьогодні вже фактично заміщає 1,93 млрд. м3/рік природного газу. Експлуатується понад 3650 МВт теплової потужності на біомасі. З них: 2000 МВт у населення, 350 МВт в ЖКГ і бюджетній сфері, 1300 МВт – у промисловості.
Також Г.Гелетуха наголосив на наступному: "Прийнятий ую рядом Національний план дій в ВДЕ до 2020 р ставить задачу перед сектором біоенергетики додатково замістити 5,27 млрд. м3/рік природного газу твердим біопаливом, довівши його до 7,2 млрд. м3/рік у 2020 році".
Щодо законодавчих моментів реалізації біоенергетичних проектів висловився юрист компанії Dentons Максим Сисоєв. У своїй доповіді він зазначив, що 16 липня 2015 року вступив у дію закон, який змінює механізм дії "зеленого тарифу". "Цей закон став знаковим завдяки тому, що усуває законодавчі бар'єри для реалізації проектів за «зеленим» тарифом, такі як місцева складова, обмежене визначення терміну "біомаса", незбалансовані тарифи для різних видів енергії, тощо" – сказав М. Сисоєв.
Директор компанії "ТEFF" Юрій Фаренюк поділився із присутніми своїм баченням технологій ефективного заміщення традиційних вуглеводнів на підприємствах зберігання та переробки сільгосппродукції.
Фінальна частина заходу була присвячена досвіду впровадження біоенергетичних проектів на українських аграрних підприємствах – членах Української аграрної конфедерації. Зокрема, представники агрохолдингів "Астарта" та "Укрлендфармінг" розповіли про успішну побудову біоенергетичного комплексу, а також виробництво біогазу із курячого посліду та відходів.
Із змістовною доповіддю щодо застосування пелет із біомаси у сільськогосподарській галузі виступив представник компанії "Він-пелета" Олександр Шараєнко.
Підсумовуючи роботу семінару, усі учасники заходу наголосили на важливості впровадження сучасних підходів та поглядів на біоенергетичну складову діяльності усіх підприємств АПК.
ІЦ УАК
Презентації спікерів семінару Ви можете знайти у вкладених файлах:
Додаток | Розмір |
---|---|
peleti.pdf | 1.77 MБ |
astarta.pdf | 847.27 КБ |
dentons.pdf | 569.35 КБ |
minagropolitiki.pdf | 1.29 MБ |
ukrlandfarming.pdf | 860.5 КБ |
bioenergetichna_asociaciya.pdf | 2.14 MБ |