30.09.2016 16:34

Експерти молочної галузі пояснили, чому ростуть ціни

версія для друку
30.09.2016 16:34

Українська аграрна конфедерація та Спілка молочних підприємств України провели круглий стіл, присвячений ситуації, що склалася на ринку молока. Фахівці очікують подорожчання молочної продукції у найближчі місяці. Скорочення державної підтримки галузі призведе до зменшення поголів’я худоби, що суттєво позначиться на ціні. 

З іншого боку, страждає якість «молочки» – недобросовісні виробники замінюють молочні жири на рослинні, що здешевлює молочну продукцію.

Круглий стіл «Молочна галузь наприкінці року. Виклики, що потребують вирішення» відбувся у Києві 30 вересня.

Учасниками стали керівники найбільших компаній-виробників молочної продукції в Україні, а також експерти галузі.

Головні спікери – Леонід Козаченко, народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації, Василь Вінтоняк, директор аналітичного агентства «Інфагро», Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби України, Ольга Котєхова, заступник голови ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» та Лідія Карпенко, президент Спілки молочних підприємств України.

Зараз практично відсутні програми державної підтримки молочного скотарства усіх категорій господарств. І це призводить до повної залежності від кон’юнктури внутрішнього та зовнішнього ринку молока.

За відсутності державного контролю та відповідальності недобросовісних виробників молочної продукції фальсифіковані продукти захоплюють українські прилавки. Це явище набуває загрозливих обертів.

Виявити сумнівних виробників, притягнути їх до відповідальності та запобігти поширенню фальсифікату практично неможливо.

Зі свого боку, добросовісні виробники занепокоєні такою ситуацією, а також тим, що  у ЗМІ продовжує з’являтися неправдива інформація щодо якості «молочки» (ситуація навколо продукції Яготинського маслозаводу), що з порушенням процедур проводяться відбори зразків та їх дослідження. Це дає підстави молокопереробним підприємствам звертатися до суду і таким чином виправдовуватися.

Фотозвіт з круглого столу, присвяченого проблемам на молочному ринку, дивіться тут

ІЦ УАК

Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування