22.06.2018 18:23

Ефективна конкуренція як стимул для розвитку агробізнесу

версія для друку
22.06.2018 18:23

У Президент готелі щойно завершився круглий стіл «Стан конкуренції на сільськогосподарських ринках», який організували Антимонопольний комітет України та Фонд розвитку конкуренції. Йшлося про розвиток аграрного бізнесу, який має стимулювати ефективна економічна політика, головною складовою якої є розвинена конкуренція.  

Народний депутат, президент Української аграрної конфедерації, голова Ради підприємців при КМУ Леонід Козаченко вважає, що розвинена конкуренція  позитивно впливає  на всі сфери бізнесу. Зокрема, на аграрну, яка є однією із бюджетоутворюючих галузей економіки України. Адже сьогодні понад 14% ВВП України – це сільське господарство, яке є також найбільшим джерелом валютних надходжень та інвестицій. Сільське господарство є нашим провідником у світі великої геополітики, а також важелем впливу на  розвиток країни загалом. На думку Леоніда Козаченка, гальмують розвиток АПК монополії, наявні  в банківському секторі, у логістиці, на ринку енергоносіїв тощо.

При цьому в розвинених країнах немає такої жахливої концентрації монополій, як в Україні, де, наприклад,  частка держави у банківському секторі перевищує 80%. При відкритті ринку землі Україні також буде необхідно уникнути  розвитку монополій.

Як вважає Леонід Козаченко, для розвитку конкуренції на ринках с/г продукції державі потрібно вивчати досвід розвинених країн та ліквідувати прогалини у законодавстві та системі виконавчої влади. Лише за таких умов реальна конкуренція стимулюватиме розвиток аграрного бізнесу, який отримає більш сприятливі умови для роботи. 

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування