03.02.2017 16:49

Добрива дорожчають через монополію Ostchem - аграрії

версія для друку
03.02.2017 16:49

Українські аграрні об’єднання звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо ситуації, яка склалася на українському ринку азотних добрив. 

Про це повідомляє прес-служба Української аграрної конфедерації.

Введення антидемпінгових мит на азотні добрива з РФ є наслідком відвертого лобіювання інтересів Дмитра Фірташа та групи Ostchem, вважають аграрії.

«Останні роки ціни, за якими азотні добрива реалізуються на вітчизняному ринку, в тому числі і підприємствами Фірташа, помітно перевищують не лише ціни в основних світових експортних хабах: порти Китаю, країн Близького Сходу, Єгипту, Ірану, Балтійського та Чорного морів, але й ціни, за якими добрива експортуються українськими підприємствами за кордон», - йдеться у зверненні.

За підрахунками експертів, тільки у 2015 році виробники сільськогосподарської продукції переплатили близько 4 млрд гривень через монопольне завищення цін на вітчизняному ринку.

«Відповідно, введення нових антидемпінгових мит дозволить підприємствам групи Ostchem знову отримати монопольні надприбутки за рахунок українських аграріїв», - зазначають автори звернення.

Аграрії просять Володимира Гройсмана надати доручення щодо перегляду рішення МКМТ та залучити до участі в засіданні комісії представників аграрних асоціацій.

Електронна версія звернення – нижче у вкладенні.  

ІЦ УАК.

ДодатокРозмір
groysman_dobriva.pdf337.18 КБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування