22.02.2017 12:40

ДФС може позбавити багатьох аграріїв дотацій

версія для друку
22.02.2017 12:40

Українська аграрна конфедерація разом з іншими впливовими аграрними об'єднаннями України звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра фінансів Олександра Данилюка з проханням запобігти критичній ситуації, яка може скластися з виплатою дотацій сільгоспвиробникам.

Йдеться про розробку нормативно-правових актів на виконання Податкового кодексу України та Закону "Про державну підтримку сільського господарства України".

9 лютого 2017 року на офіційному сайті ДФС зявився проект документу, який передбачає затвердженя форми додатка до податкової декларації з ПДВ та внесення змін до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ. За висновками експертів, якщо цей проект буде втілений у життя, багато аграріїв залишаться без права на отримання дотацій.

Як відомо, сума дотацій пропорційна сумі податкових зобов'язань сільгоспвиробника. Однак ДФС пропонує розраховувати останню як різницю між податковим зобов’язанням звітного періоду за операціями в рамках діяльності, що підлягає дотуванню, та податковим кредитом, розрахованим, виходячи з питомої ваги вартості всіх реалізованих підприємством сільськогосподарських товарів.

"За такої ситуації отримання позитивного значення різниці між сумою податкових зобовязань звітного (податкового) періоду та сумою подакового кредиту звітного (податкового) періоду є практично неможливим, а відтак сільгоспвиробники будуть фактично та незаконно позбавлені права на отримання бюджетної дотації", - наголошують аграрні асоціації.

Звернення підписали Всеукраїнська аграрна рада, Українська аграрна конфедерація, Національна асоціація цукровиків України «Укрцукор», Асоціація «Свинарі України», Асоціація виробників молока, Аграрний союз України, Український клуб аграрного бізнесу та Союз птахівників України.

Повний текст звернення - нижче у вкладенні.

ДодатокРозмір
obrashchenie_k_groismanu.pdf2.46 MБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування