03.02.2017 17:43

Ціни на продукти у тарі можуть стрімко злетіти

версія для друку
03.02.2017 17:43

Введення депозитної системи збору використаної тари неодмінно викличе подорожчання продуктів харчування. Про це йдеться у зверненні, яке підписала Українська аграрна асоціація разом з іншими найбільшими аграрними об’єднаннями України.

Мова йде про законопроект № 5614 «Про систему збирання та утилізації використаної тари», який нещодавно був поданий на розгляд Верховної Ради. Звернення адресоване Олександру Бакуменку, в. о. голови аграрного комітету ВР.

Як показує досвід ЄС, депозитна система є неефективною. Вона не вирішує питання по суті, зазначають експерти. 

«Більше того, впровадження депозитної системи призведе до суттєвого подорожчання харчових товарів (напоїв), фінансових збитків виробників таких товарів та, відповідно, представників аграрного сектору», - йдеться у зверненні.

Депозитна система вимагає великих витрат – на придбання спецобладнання для прийому тари, створення місць для її зберігання, розробку нової системи логістики, у тому числі придбання спецавтомобілів,  розроблення системи обміну інформацією щодо проданої та повернутої тари.

Експерти наголошують: усі ці витрати, зрештою, ляжуть на покупців.

Є ще один важливий момент - депозитну систему складно застосовувати для тари з-під молочних продуктів. Адже її зберігання потребує особливих гігієнічних умов, які б унеможливлювали поширення бактерій, їх спор та неприємного запаху.

«Звертаємось до Вас з проханням розглянути проект Закону України «Про систему збирання та утилізації використаної тари» <…>  та за наслідками цього повідомити Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (головний комітет) про необхідність відхилення цього законопроекту», - наголошують аграрні  асоціації.

Повний текст документа – нижче у вкладенні.

Також окреме звернення надіслано Павлу Пинзенику, в. о. голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради - з приводу порушень при реєстрації названого законопроекту.

ІЦ УАК.

ДодатокРозмір
bakumenko_pzu-5614.pdf460.95 КБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування