08.10.2018 09:00

Чи можливе в Україні економічне диво?

версія для друку
08.10.2018 09:00

Над цим питанням на круглому столі в Укрінформі дискутували відомі політики, науковці та експерти. Йшлося про активну економічну політику, яка має дати поштовх стрімкому розвитку нашої держави.

На думку народного  депутата, голови Ради підприємців при КМУ, президента Української аграрної конфедерації  Леоніда Козаченка, нині маємо  лише загальних програм розвитку Держави понад 50, а  галузевих –200. І майже  всі вони «грішать» популізмом. Натомість у цих документах мають бути прописані не епітети,  а конкретні алгоритми дій  для реалізації реформ, скажімо у монетарній чи фіскальній політиці, дерегуляції  чи реалізації окремих стратегічних для Держави проектів. Ці кроки  мають стати  «Дамокловим мечем» для тих, хто виконуватиме такі програми, адже вони чітко регламентуватимуть терміни виконання і покарання для тих посадовців, які їх порушать.

Окремо Леонід Козаченко зупинився на своєму баченні розвитку АПК. Нині аграрна галузь є  фактично головним стабілізатором нестійких проблемних процесів, які прослідковуються в економіці України.  Це досягається високою активністю аграрної спільноти у питаннях відстоювання своїх інтересів перед  Державою та блокуванням непрофесійних популістських програм політиків, які могли зашкодити даному розвитку. АПК ще й акумулює всі найкращі світові інновації й технології в аграрній сфері та демонструє постійне збільшення своєї активності на світових ринках. Оскільки наш потенціал значно кращий, ніж в Європі (завдяки родючості земель, кліматичним умовам, масштабності ведення бізнесу тощо),  Україна спроможна легко потроїти валове виробництво продукції  й гарантовано отримати її обсяг у 75 млрд доларів США. Протягом 10 років ми, без сумніву, зможемо вдвічі збільшити врожайність зернових культур й  вирощувати замість нинішніх 60 млн - 120 млн тонн.  Але для цього потрібні інвестиції - близько  70 млрд доларів США. Але де взяти цей довгостроковий кредитний ресурс?

 - Україні потрібен обов’язковий інструмент,  без якого не зможемо рухатись уперед -  це Національний іпотечний банк – фінансова установа другого рівня.  Для його створення  в Україні існують чудові можливості. В руках держави є 11 млн га с/г угідь. З них 4 млн можна дати в заставу на 10 років і отримати мінімум 7 млрд доларів США під низький відсоток. Як застава можуть бути використані деякі інфраструктурні державні  об’єкти. Іпотечний земельний банк має бути створений за участі Держави  та одного із 20 провідних світових іпотечних банків або представника міжнародних фінансових інституцій. Саме їх  високо професійний менеджмент забезпечить його ефективне управління й унеможливить корупційні схеми, - переконаний Леонід Козаченко.

На часі також відкриття ринку землі, вартість якої  буде вищою, аніж в Європі. Це  дасть нашим фермерам використовувати як заставу активи, вартість яких становитиме майже 400 млрд  доларів США, хоча для модернізації АПК потрібно лише 70 млрд.  Єдине «але»: алгоритм реформ і термін їх виконання має бути чітко прописаний, а політична сила, яка його запропонує, повинна нести за це реальну відповідальність.

ІЦ УАК

      

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування