28.03.2018 16:51

«Через «маски-шоу» ми втрачаємо авторитет у світі та знищуємо бізнес» - Леонід Козаченко

версія для друку
28.03.2018 16:51

Силові структури продовжують незаконно тиснути на бізнес. Цій кричущій проблемі, яка набула небувалого розголосу після нещодавніх скандальних обшуків у низці відомих компаній, була присвячена прес-конференція «Чому не  працює закон «Маски-шоу стоп»  народних депутатів Леонід Козаченка, Івана Мірошниченка, Олександра Данченка та Вадима Денисенка в «Інтерфакс-Україна».

Народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко наголосив, що безпідставний силовий тиск на компанії є великою  проблемою для України. -  Те, що нині відбувається, з одного боку, є відвертим порушенням державними органами законів, а також співучастю з тими злочинцями, які порушують ці закони. А з іншого боку - демонстрацією цілковитої  безкарності.  З одного боку,  покарати злочинця за порушення закону, а інша річ -  представника органу державної влади, який закрив очі й сприяв цьому злочину. Досі ми не маємо статистичних даних  про тих, хто був покараний за «маски-шоу», - наголосив Леонід Козаченко. За його словами, з цією проблемою нещодавно зіштовхнувся агропромхолдинг «Астарта-Київ», де силові структури безпідставно обшукали весь офіс у пошуках виписки, яку потім отримали через 3 дні від бухгалтера. Але за один день активи відомої на весь світ компанії впали на 60 млн доларів.  І за цю безкарність  ніхто не відповів. Учора силовий «бєспрєдєл» вдарив по компаніям «Авангард» та  «Укрлендфармінг». Щоб вилучити  оригінали документів, які без проблем терміново можна було отримати за запитом до керівництва компанії, силовики  вибивали двері, зламували замки та вилучали комп’ютери.

На думку Леоніда Козаченка, держава або чиновник, які такими незаконними діями завдали шкоди діловій репутації компаній,  мають відшкодовувати  збитки. Принаймні, подібні правові механізми передбачені у цивілізованих європейських країнах.

- "Маски-шоу" – це вже не смішно. Через безпідставні принизливі обшуки ми втрачаємо авторитет нашої держави у світі, знищуємо бізнес. І ніхто не несе за це покарання. Уряд створив міжвідомчу комісію для захисту бізнесу від подібних зловживань влади. Але "маски-шоу" робить СБУ, прокуратура, НАБУ. Натомість, ці силові структури  не підпорядковані уряду, який не має права давати їм вказівки. Треба приймати відповідні рішення на президентському та парламентському рівнях. Ми публічно звертаємось до влади – треба кардинально змінювати ситуацію», - переконаний Леонід Козаченко. Але ця проблема стосується не лише великого бізнесу. Нещодавно до Леонід Козаченка звернулись мешканці Макарівського району, на земельних паях яких  почали  незаконно знімати торф для подальшого продажу. Минуло більше місяця, але покарати рейдерів не вдалось.

Один із виходів у вирішенні таких проблем  народні депутати бачать у внесенні змін до закону №7275  «Маски шоу стоп», які запровадять кримінальну та дисциплінарну відповідальність  за безпідставні обшуки бізнесу та порушення чинного законодавства.
 

ІЦ УАК
 

 


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування