13.07.2017 11:09

АМКУ виявив газові махінації Ostchem

версія для друку
13.07.2017 11:09

Антимонопольний комітет України знайшов порушення у діяльності підприємств компанії Ostchem і незабаром прийме рішення щодо штрафних санкцій. Про це заявив Ігор Кустовський, директор департаменту АМКУ, під час засідання Міжфракційного депутатського об’єднання «Захисту економічної конкуренції».

Засідання відбулося 12 липня під головуванням Леоніда Козаченка, народного депутата, президента Української аграрної конфедерації.

Як повідомив представник АМКУ, вже сформоване подання з попередніми висновками про те, що чотири підприємства -  «Азот», «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», «Рівнеазот» та «НФ Трейдінг Україна» - порушили п. 2 ст. 50 та п. 1  ч. 2 ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

«Порушення вчинене шляхом встановлення необґрунтованого рівня цін реалізації основних видів азотних добрив та встановлення необґрунтованого рівня закупки сировини для виробництва», - зазначив Ігор Кустовський.

Головна увага слідства була зосереджена на 2014 і 2015 роках. Під час розслідування з’ясувалося, що підприємства Ostchem штучно завищували собівартість своєї продукції, перепродуючи газ одне одному. Зокрема, у 2015 році «Азот» та «Рівнеазот» здійснювали взаємні поставки газу за цінами, що на 57% перевищували граничний рівень, встановлений НКРЕ.

«Наразі державний уповноважений та аналітичне управління аналізують відповідний проект рішення по справі, яке буде винесено найближчим часом на засіданні державним уповноваженим АМКУ», – пояснив Кустовський.

На підприємства  Ostchem може бути накладено штраф у розмірі до 10% доходу (виручки) від реалізації за 2016 рік.

Що стосується нинішньої ситуації на ринку мінеральних добрив, АМКУ розслідування не проводить. Проте збирає інформацію і спостерігає за поведінкою учасників ринку.

«Ситуація на ринку азотних добрив є складною і неоднозначною. За висновками АМКУ, у 2015 році доля групи компаній Ostchem на ньому складала 61%. Поступово вона зменшується, з різних причин. Проте існування монополій – велика проблема для розвитку усієї економіки України. Те, що підприємства Ostchem отримали передоплату від аграріїв, але навесні не поставили їм продукцію на суму понад 1,7 млрд грн – результат нездорової ситуації на ринку», – зазначив президент УАК, народний депутат Леонід Козаченко.

За його словами, рішення має бути комплексне.

«Звичайно, Україна не повинна втратити хімічну галузь. Однак українська продукція має бути конкурентоздатною. Один з варіантів, який пропонують фахівці – частковий перехід українських підприємств на синтез-газ. Ми повинні серйозно обговорити таку стратегію, і якщо ця технологія може бути використана – необхідно її впроваджувати, якщо ні – шукати інші шляхи. Також дуже важливе питання приватизації ОПЗ, діяльність якого впливає на ринок», – підкреслив Леонід Козаченко.

ІЦ УАК.

Детальний звіт про нараду - у матеріалі "Інфоіндустрії".

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування