19.07.2017 11:44

АМКУ анонсував рішення щодо підприємств Ostchem

версія для друку
19.07.2017 11:44

Рішення Антимонопольного комітету щодо підприємств Ostchem буде винесено найближчим часом. Про це йдеться в офіційній заяві АМКУ.

Відповідачами у справі є чотири підприємства - ПАТ "Рівнеазот", Сєвєродонецьке oб'єднання "АЗОТ", ПАТ "Рівнеазот", ТОВ "НФ Трейдинг Україна". АМКУ знайшов у їх діяльності порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку основних видів азотних мінеральних добрив.

"Зараз готується проект рішення у справі, з урахуванням одержаних від учасників справи коментарів та заперечень, який найближчим часом буде винесено на засідання Комітету", - йдеться в офіційній заяві АМКУ.

Підприємствам Ostchem загрожує штраф у розмірі до 10% доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2016 рік.

Нагадаємо, президент УАК, народний депутат України Леонід Козаченко іціював засідання Міжфракційного депутатського об’єднання з питань захисту економічної конкуренції, де АМКУ озвучив результати розслідування справи щодо підприємств Ostchem.

Як повідомив представник АМКУ, вже сформоване подання з попередніми висновками про те, що чотири підприємства -  «Азот», «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», «Рівнеазот» та «НФ Трейдінг Україна» - порушили п. 2 ст. 50 та п. 1  ч. 2 ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Головна увага слідства була зосереджена на 2014 і 2015 роках. 

Під час розслідування з’ясувалося, що підприємства Ostchem штучно завищували собівартість своєї продукції, перепродуючи газ одне одному. Зокрема, у 2015 році «Азот» та «Рівнеазот» здійснювали взаємні поставки газу за цінами, що на 57% перевищували граничний рівень, встановлений НКРЕ.

Подробиці - на сайті УАК: АМКУ виявив газові махінації Ostchem.

ІЦ УАК.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування