07.07.2015 17:48

Альтернативи спецрежиму ПДВ не існує – аграрії

версія для друку
07.07.2015 17:48

За ініціативи Української аграрної конфедерації 7 липня 2015 р. у Києві відбулася експертна зустріч на тему: "Скасування пільгового спеціального режиму оподаткування ПДВ для с/г товаровиробників. Пошук компромісу". Участь у заході узяли: представники Мінфіну, Мінагрополітики, громадських професійних об’єднань, керівники  підприємств АПК, провідні аграрні експерти.

Під час зустрічі учасники обговорили питання щодо сучасного стану системи оподаткування в агропромисловому комплексі України та  проаналізували невідворотні втрати, які спричинить скасування спецрежиму оподаткування ПДВ. Зокрема, це скорочення виробництва, закриття підприємств, значна тінізація агробізнесу, зростання безробіття та, відповідно, зниження надходжень до бюджету.

Аграрна спільнота одностайна у своєму переконанні, що скасування спецрежиму оподаткування ПДВ ставить під загрозу не лише ефективне конкурування на світовому ринку, а й подальше функціонування галузі.

За результатами зустрічі, учасники дійшли висновку, що альтернативи збереженню спецрежиму немає, отже, враховуючи ситуацію із законопроектом № 2173а  "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість", вимагати прийняття його без перехідних положень, які скасовують дію спецрежиму оподаткування ПДВ для аграрного сектору.

Народний депутат України, президент УАК Леонід Козаченко зазначив, що він переконаний у тому, що члени Міжфракційного депутатського "Аграрного об’єднання" не дадуть жодного голосу за вищезгаданий законопроект у такому вигляді, у якому він є.

У свою чергу, під час обговорення в.о. генерального директора УАК Богдан Андрющенко нагадав присутнім, що в чинному законі "Про державну підтримку сільського господарства України" існує норма, яка зобов"язує у разі заподіяння збитків аграріям від рішення органів влади, відшкодовати ці збитки за рахунок бюджету того органу, що прийняв таке рішення.

Як відомо, Кабінет Міністрів України за домовленістю з МВФ та без погодження з аграрною спільнотою України прийняв рішення про скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ, що може мати непоправні важкі наслідки для  аграрної галузі України. У Верховній Раді України 30.06.2015 зареєстровано проект закону № 2173а  "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" та включено до порядку денного роботи сесії.

Генеральна дирекція УАК неодноразово зазначала, що розцінює такі дії Кабміну як цинічне нехтування вимогами аграрної спільноти, положеннями коаліційної Угоди та попередніми міжнародними домовленостями.

Фотозвіт

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування