27.12.2016 09:05

Аграрний комітет ВР розглянув ситуацію на ринку добрив

версія для друку
27.12.2016 09:05

Аграрний комітет Верховної Ради підтримав звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням особисто втрутитися в ситуацію із можливим запровадженням антидемпінгових мит щодо деяких видів азотних добрив походженням із Російської Федерації.

За оцінками експертів, введення додаткових мит може збільшити вартість весняної посівної кампанії додатково на 500 млн грн.

Документ був підготовлений на підставі результатів розгляду на Комітеті відповідного звернення керівників аграрних асоціацій та направлений прем’єр-міністру 23 грудня.

Нагадаємо, нещодавно українські аграрні громадські об'єднання звернулися до  Володимира Гройсмана щодо намірів МЕРТ ввести додаткові мита на мінеральні добрива з РФ.

"За умов введення додаткових антидемпінгових мит на КАС і карбамід рівень монополізації ринку азотних добрив збільшиться, а ціни на добрива знову зростуть", - йдеться у звернені.

Дослідження аграрних асоціацій показують - ціни на мінеральні добрива в Україні ростуть через наявність монополії на цьому ринку.

Окремо аграрні асоціації звернулися до чиновників щодо маніпулятивних дій компанії Ostchem, яка намагається підняти ціни на азотні добрива в Україні.

Мова йде про заяву Ostchem звільнити близько 3 тисяч робітників, якщо не будуть введені антидемпінгові мита на російські азотні добрива. 

"Ситуація, коли олігархічна монополія загрожує Україні масовим позбавленням її громадян робочих місць та тримає у заручниках цілу галузь вітчизняного АПК (рослинництво), є неприпустимою та вимагає термінового втручання Уряду", - йдеться у зверненні аграріїв.

Повний текст відкритого листа доступний за цим посиланням.

Зазначимо, що Українська аграрна конфедерація не проти підвищення мит на добрива з РФ, однак лише після того, як будуть захищені інтереси українських аграріїв. 

ІЦ УАК за матеріалами УНН.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування