05.10.2016 14:32

Аграрний комітет ВР розглянув проект Бюджету-2017

версія для друку
05.10.2016 14:32

Аграрний комітет Верховної Ради розглянув Проект Закону №5000 "Про державний бюджет України на 2017 рік". Доповідачами на засіданні були міністр аграрної політики Тарас Кутовий та народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Засідання Аграрного комітету відбулося 4 жовтня, у день, коли під стінами Верховної Ради проходила акція протесту фермерів. Представники страйкарів також отримали можливість потрапити на засідання комітету. Допоміг їм у цьому Леонід Козаченко, депутат Верховної Ради і президент Української аграрної конфедерації.

Головне питання, яке викликало гаряче обговорення - зменшення державної підтримки для аграріїв.

«Уся міністерська підтримка, яка запланована для аграріїв на 2017 рік, приблизно у 6,7 разів менша, ніж в поточному році. Зараз спецрежим ПДВ дає аграріям близько 12 млрд гривень. Якщо його не буде, залишаться 2,178 млрд гривень – це той аграрний фонд, який має бути розподілений практично між усіма сільгоспвиробниками", - наголосив у своєму виступі Леонід Козаченко.

За його словами, в перерахунку на гектар землі український фермер буде отримувати у 2017 році державну підтримку майже в 100 разів меншу, ніж фермер з ЄС.

«Наші фахівці порахували, що середня підтримка в Євросоюзі становить 487 євро на 1 гектар – і це без окремих місцевих національних програм, які також додатково запроваджують для аграріїв. В Україні згідно запропонованого урядом проекту бюджету на 2017 рік аналогічна підтримка становитиме близько 5 євро на 1 гектар. Отже у наступному році підтримка у нас буде в 97 разів менша», - навів вражаючі цифри Козаченко.

З тим, що проект Бюджету має бути доопрацьований, погодився і міністр аграрної політики Тарас Кутовий. "Мене, як міністра, і Міністерство не все влаштовує в тому Бюджеті, який поданий", - сказав він.

За результатами обговорень, народні депутати підготували пропозиції до законопроекту №5000 у частині збільшення фінансування АПК і перерозподілу окремих видатків. Ці пропозиції вже направлені до Комітету з питань бюджету. Зазначимо, що Аграрний комітет розглянув ще одне важливе питання - необхідність провести парламентські слухання з питань реформування земельного ринку у найближчий час. Дата цих слухань наразі залишається відкритою.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування