07.02.2017 17:47

Аграрний комітет ВР підтримав "органічний" з/п

версія для друку
07.02.2017 17:47

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав за основу урядовий законопроект № 5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Засідання аграрного комітету відбулося сьогодні, 7 лютого, повідомляє прес-служба УАК.

Мета даного законопроекту - спростити для українських виробників органіки вихід на ринки ЄС, гармонізувавши українське та європейське законодавство. Також новий закон має захистити українських покупців органічної продукції від підробок.

"Хоча на даний час в Україні діє Закон України  "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини", проте його положення не забезпечують належного функціонування ринку органічної продукції, що створює сприятливе середовище для введення в обіг фальсифікованої органічної продукції та дозволяє уникати відповідальності за порушення законодавства у цій сфері", - йдеться в пояснювальній записці.

Водночас депутати-аграрії знайшли чимало слабких місць в урядовому законопроекті - зокрема, вимоги до органічної продукції прописані не досить чітко, що може обернутися проблемою для експортерів органіки, а також створити умови для корупції. У найближчий час законопроект має бути доопрацьований, наголосили депутати під час засідання Аграрного комітету.

ІЦ УАК.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування