03.04.2018 18:34

Аграрний комітет розглянув законопроекти щодо протидії рейдерству та заборони використання пальмової олії

версія для друку
03.04.2018 18:34

На сьогоднішньому засіданні комітет ВР з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув декілька актуальних документів.

Зокрема, було одностайно прийнято за основу та відправлено на розгляд парламенту проект Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству», над яким понад півроку працювала робоча група, у складі якої були представники профільних  асоціацій і яким належить визначальна роль у розробці цього законопроекту. У підсумку, документ має стати дієвим інструментом проти проявів рейдерства та повною мірою захищатиме  права орендарів та власників земельних ділянок. Зокрема, одним із пунктів законопроекту передбачається відцифрувати всю інформацію,  яка  до цього часу була в паперовому вигляді й якою могли скористатися рейдери, щодо земельних ділянок та їх власників.

Профільний комітет також прийняв за основу і в цілому законопроект  «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України». За цим документом, розробляється  та вноситься на розгляд Верховної Ради концепція стимулювання та розвитку сільського господарства України,  а також  ліквідовується  державна спеціалізована бюджетна установа Аграрний фонд. За словами народного депутата, президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка, Аграрний фонд повністю не виконував своїх функцій  і вичерпав свої можливості  регулятора ринку.

Також було прийнято за основу законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування дров, що відпускаються населенню для побутових потреб».

Жваву дискусію викликав законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів», одним із авторів якого є народний депутат Олег Ляшко.  Опонентом йому виступив генеральний директор Асоціації  „Укроліяпром” Степан Капшук.  За його словами, прийняття цього документа парламентом у редакції, яку пропонує Олег Ляшко, спричинить  закриття десятків олійно-зернових комбінатів, без роботи залишаться сотні осіб, а бюджет втратить понад  4 млрд грн. До того ж  жодна країна світу ще не заборонила використання пальмової олії. Натомість, до використання цієї олії треба підходити зважено – існує 7 фракцій олії, 2 з яких дійсно є небезпечними для здоров’я людини і може спричинити онкологічні захворювання. На думку Степана Капшука, саме у цьому контексті треба контролювати використання пальмової олії. За результатами обговорення комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений проект закону за основу.

 

ІЦ УАК

 

 


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування