13.03.2017 09:45

Аграрії вимагають чесних правил розподілу дотацій

версія для друку
13.03.2017 09:45

Постанова Кабміну щодо порядку виплат дотацій сільгоспвиробникам містить положення, через які більшість аграріїв втратять право на дотації на тривалий час. Про це йдеться у офіційному зверненні Української аграрної конфедерації та інших впливових громадських об’єднань до міністра фінансів Олександра Данилюка.

Йдеться про проект постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та форми Реєстру отримувачів бюджетної дотації, а також порядку надання відповідної інформації Державною фіскальною службою та Державною казначейською службою».

Нагадаємо, аграрні асоціації вже звернулися щодо цієї проблеми до міністра аграрної політики Тараса Кутового. 

Експерти наголошують: якщо проект буде прийнято, аграрії, які займаються одночасно і рослинництвом, і тваринництвом (а таких – більшість), фактично будуть позбавлені можливості отримати дотацію зимою і весною 2017 року. Саме в цей час вони змушені вкладати багато коштів у закупівлю добрив, насіннєвого матеріалу, палива тощо.

«Об’єм зобов’язань від тваринництва в більшості випадків буде меншим сукупного податкового кредиту, отриманого під час виробництва всіх видів аграрної продукції», - пояснюють громадські об’єднання.

Оскільки виплата дотацій прив’язана до об’єму сплаченого ПДВ, то «тваринницьке» ПДВ слід враховувати окремо, не змішуючи з «рослинницьким», наголошують експерти.

«База для розрахунку розміру дотації може бути пропорційною або сумі виручки від реалізації сільськогосподарської продукції, або різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом за дотаційними видами діяльності, але не сумі сплаченого ПДВ за всіма видами діяльності», - йдеться у зверненні.

Аграрні асоціації підготували ряд зауважень, які мають бути враховані при підготовці остаточного варіанту проекту постанови КМУ.

Електронна версія звернення – нижче у вкладенні.

ДодатокРозмір
zvernennya_dotacii_danylyuk.pdf5.47 MБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування