24.01.2017 16:25

Аграрії б'ють на сполох: ситуація з насінням критична

версія для друку
24.01.2017 16:25

Ситуація на ринку насіння в Україні є критичною – сертифікація насіння і садивного матеріалу повністю зупинилася, експорт і імпорт насіння також припинилися.  Про це йдеться у зверненні громадських об’єднань до Міністерства аграрної політики і продовольства України.

Лист, який підписали Українська аграрна конфедерація, Американська торгівельна палата в Україні, Насіннєва асоціація України, Українське насіннєве товариство, Український клуб аграрного бізнесу, адресовано першому заступнику міністра Максиму Мартинюку.

Аграрії наголошують: сертифікація насіння і садивного матеріалу в Україні зупинилася ще у грудні 2016 року. Причина – ліквідація Державної інспекції сільського господарства. Однак нова державна структура, яка б відповідала за сертифікацію насіння, досі остаточно не сформована.

При цьому саме період з грудня по лютий є найбільш активним у галузі, адже наближається весняна посівна і аграрії масово закуповують насіннєвий матеріал. В цей період продовжується виробництво насіння врожаю 2016 року та  починаються активні поставки садивного матеріалу в Україну.

«Наразі сертифікація насіння, виробленого у 2016 році, не завершена, відбір зразків зупинено, імпорт/експорт насіння не здійснюється», - йдеться у зверненні громадських об’єднань.

Також не відновлено прийняття заявок на проведення сертифікації, територіальна структура нового державного підприємства з сертифікації не визначена, інформації щодо аудиторів з сертифікації немає.

Аграрії просять представників влади якнайшвидше вирішити проблему. Зокрема:

  • забезпечити можливість введення в обіг насіння з сертифікатами ОЕСР та ІСТА;
  • визначити перелік аудиторів з сертифікації (агрономів-інспекторів);
  • завершити процеси прийняття на баланс майнових комплексів Держсільгоспінспекції;
  • передбачити, що номери етикеток, які були присвоєні Держсільгоспінспекцією для формування партій виробниками (етап сертифікації, що передує відбору проб), є дійсними для видачі сертифікатів. 

Повний текст звернення - нижче у вкладенні.

Нагадаємо, аграрні бізнес-об'єднання також звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням прискорити вирішення проблеми сертифікації насіння. Весняна посівна кампанія залишається під загрозою, наголосили аграрії. 

ІЦ УАК.

ДодатокРозмір
list_martinyuku_sertifikaciya_nasinnya_20.01.17.pdf1.34 MБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування