11.12.2024 12:09

10 грудня відбулося засідання Президії ВГО «Українська аграрна конфедерація»

версія для друку
11.12.2024 12:09

Чергове засідання Президії ВГО "Українська аграрна конфедерація" відбулося 10 грудня у змішаному форматі, під час якого були підбиті підсумки 2024 року й окреслено напрями діяльності у 2025 році.

На засіданні були присутні 14 членів Президії ВГО "УАК".

Президент ВГО "УАК" Леонід Козаченко спочатку виступив з короткою презентацією й окреслив сучасний стан українського АПК. Йшлося про сьогоднішні виклики, проблеми, досягнення та можливості.

Леонід Петрович, у першу чергу, нагадав, що бізнес очікує компенсації прямих збитків внаслідок війни. Сума загальних втрат складає понад 90 млрд дол. США. Тож, український агросектор потребує значних інвестицій на відбудову та післявоєнний розвиток. Ці гроші можна отримати коштом заморожених російських активів.

Президент УАК наголосив, що, в першу чергу, необхідно інвестувати саме у глибоку переробку сільськогосподарської продукції, адже це принесе більше доданої вартості і самім підприємцям, і державі. З цим погодилися і власники та керівники українських агрокомпаній.

Окрему увагу Леонід Козаченко приділив тваринництво, яке також потребує підтримки. Якщо подивитися статистику, то поголів'я майже всіх видів сільгосптварин знизилося з повномасштабним вторгненням. І якщо у галузі птахівництва та свинарства ще можна побачити часткову стабілізацію, то у випадку з поголів'ям ВРХ, вівцями та козами - ні. Наприклад, у молочному напрямку окупність інвестицій у середньому складає приблизно 9 років. А відсутність достатньої кількості молочної сировини вже ставить молочну галузь під загрозу знищення, що загрожує підвищенням цін на продукцію і залежністю від імпорту.

Наостанок президент Української аграрної конфедерації відзначив, що необхідно врешті-решт напрацювати робочий документ, путівну карту розвитку українського агропромислового сектору. Відомо, що за останні 10 років було напрацьовано десятки різних "стратегій" і "планів", які, по факту, так і залишилися папірцями, про які всі забули. У дійсно робочому документі необхідно не поверхнево, а чітко - з термінами, посадами і прізвищами виконавців, бюджетом, джерелом фінансування і законодавчою базою - розписати вектор руху, на який орієнтуватиметься й український бізнес, й українська влада.

Йшлося і про те, що українська влада та державні підприємства мають сприяти українському бізнесу, а не навпаки - перешкоджати йому. Адже деякі кейси, що стосуються проявів корупції, не вдалося вирішити за цілий рік, попри звернення до десятків керівників державних відомств і керівників нашої держави.

Як нагадав пан Козаченко, українські парламентарі й урядовці - це менеджери, які працюють на український народ.

Також було заслухано та затверджено звіт про роботу ВГО «УАК» у 2024 р. Був затверджений бюджет.

У звіті зокрема, йшлося про захист інтересів членів УАК, звернення УАК як до української влади, так і до керівництва ЄС, зовнішньоекономічну діяльність, участь у заходах, інформаційно-аналітичну діяльність.

Українська аграрна конфедерація не забуває також і про військових, тому спільно з аграрними компаніями-членами та партнерами долучається до реалізації гуманітарних проектів та ініціатив.

Також деякі члени Президії ВГО "УАК" виступили з короткими доповідями, подяками та побажаннями. Зокрема, Степан Капшук, генеральний директор Асоціації «Укроліяпром» розповів про наявні проблеми в олійній галузі, зазначивши, що наразі переробка соняшника на олію є збитковою. Також він розповів про перспективи переробки олійних культур в Україні на біодизель.

 

ІЦ УАК

ДодатокРозмір
zvit_na_zasidannya_prezidiyi.pdf262.02 КБ
prezidiya_2024.pdf617.22 КБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування