На українському органічному ринку немає конкуренції і не буде ще дуже довго. У виробників органіки контракти на поставку сировини за кордон укладені на кілька років вперед - про це розповіла президент ГС «Органічна Україна» Олена Березовська.
Вона нагадала, що сегмент органіки в структурі виробництва продуктів в Україні ― 1% від маси.
«На щастя в Україні ще багато землі, наприклад, що належить державі, яка ніяк не використовується і придатна для органічного землеробства», ― зазначила експерт в інтерв'ю «Пропозиції».
Березовська також зауважила, що виробником органічної продукції не так легко стати. Існують ризики часу і перехідного періоду, тривалі інвестиції ― розуміння того, що прибутку доведеться чекати мінімум 3-4 роки.
«Наші ж аграрії хочуть так: навесні посадив, за кредит придбав пестициди, восени зібрав, віддав кредит, купив дві машини ― справа зроблена», ― прокоментувала вона.
Але при цьому, згідно зі статистикою Сертифікаційної компанії «Органік Стандарт», за 2016 рік кількість сертифікованих операторів збільшилася в 2 рази. Є ті, хто починає з нуля, а є ті, хто частину господарства переводять на органічне виробництво.
За словами Березовської, через органічний експорт можна знайти нові ринки збуту.
«Експорт звичайної агропродукції дуже корумпований ― так пишуть ― і завуальований. Наприклад, зараз всі говорять про попит на волоський горіх. А спробуйте відправити за кордон якусь партію горіха ― це складно. А органічному горіху, який втричі дорожчий, ― зелене світло. Так само готові купувати на світовому ринку український органічний часник», ― наголосила Березовська.
ІЦ УАК за матеріалами agravery.com та «Пропозиції».