26.10.2015 11:18

Goldman Sachs передбачив новий обвал цін на нафту

версія для друку
26.10.2015 11:18

Ціни на сиру нафту можуть різко впасти через падіння попиту з боку нафтопереробників. Про це заявили аналітики Goldman Sachs.

Як пише видання New York Times з посиланням на аналітиків Goldman Sachs, запаси нафтопродуктів США і Європи і обсяги переробки сирої нафти в даний час близькі до історичного максимуму в той час, як вільного місця в сховищах залишилося зовсім небагато.

Ситуація ускладнюється скромними темпами зростання попиту на нафтопродукти (особливо бензин) і збільшенням їх поставок зі Сходу.

"Те, що відбувається нагадує події 1998-го і 2009-го років, коли сховища нафтопродуктів переповнилися і ціни на сиру нафту різко впали", - попереджають експерти Goldman Sachs.

У звіті інвестбанку підкреслюється також, що обсяги світового видобутку нафти в даний час істотно перевищують світовий попит на неї і навряд чи прийдуть в рівновагу і в 2016 році.

У березні 2015 року газета Wall Street Journal (WSJ) повідомляла, що перевищення обсягів видобутку нафти над споживанням "чорного золота" чревато різким падінням цін, більш-менш стабілізувалася до того моменту на рівні 60 доларів за барель, через дефіцит місця в нафтосховищах .

Експерти видання тоді попереджали, що запаси сирої нафти в США досягли найбільшого за останні 80 років рівня, внаслідок чого сховища нафти виявилися заповнені приблизно на 70%.

В інших країнах вільного місця в сховищах, за даними WSJ, залишилося ще менше: у Японії - не більше 20%, а в європейських країнах - в кращому випадку 10%.

Передбачення WSJ збулося, до кінця літа ціна бареля Brent опустилася нижче 50 доларів, досягнувши на мінімумі позначки 42,23 доларів.

У ході сьогоднішніх торгів на біржі ICE вартість ф'ючерсів на нафту марки Brent з постачанням в грудні 2015 року коливається на рівні 48 доларів за барель.

Раніше експерти Bank of America Merrill Lynch передбачали, що через дефіцит місця в сховищах ціни Brent вже до кінця березня 2015 впадуть до 31 долара за барель, однак цього поки не сталося.

ІЦ УАК за матеріалами ЕП

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування