Аналітики французького агентства Agritel прогнозують, що Франція у п.р. може отримати найгірший врожай кукурудзи у цьому сторіччі, повідомляє Reuters.
Як очкують експерти, через сильну посуху врожай зернової в країні може скласти 10,8 млн тонн. При цьому, обсяг виробництва кукурудзи в ЄС у 2022/23 МР аналітики прогнозують на рівні 53,8 млн тонн, що є найнижчим показником за останні 15 років.
Водночас прогноз виробництва пшениці у Франції був дещо підвищений – до 33,63 млн тонн порівняно з 33,44 млн тонн за попереднім прогнозом, що все ж нижче середнього показника за останні 5 років.
Експорт пшениці з Франції у 2022/23 МР може скласти 10,2 млн тонн, що нижче попереднього прогнозу (10,9 млн тонн). При цьому, експерти зазначили, що відвантаження пшениці з країни в липні-серпні оцінюється у 2,5 млн тонн, що складає 25% від експортного потенціалу в поточному сезоні, та перевищує показник в аналогічний період минулого року (14%).
Як зазначають експерти, високий попит на французьку пшеницю стимулюється війною в Україні, яка порушила торгові потоки у чорноморському регіоні. При цьому аналітики Agritel відмітили, що підтримувати такі високі темпи експорту Франція надалі не зможе через відносно невеликий врожай пшениці в країні.
ІЦ УАК за матеріалами АПК-Інформ