09.07.2021 09:15

Для боротьби з низькою якістю молока необхідно відбудувати іншу логістичну систему заготівлі сировини

версія для друку
09.07.2021 09:15

Відмова від приймання молока другого ґатунку за браку сировини перетвориться на окозамилювання.Так вважає голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

«Так само, як і в 2020 році обсяг молока першого гатунку несподівано зріс у 800 разів», – пояснив він. На думку Вадима Чагаровського, для того, щоб боротися з низькою якістю молочної сировини, яка надходить від особистих селянських господарств, по-перше, треба відбудувати зовсім іншу логістичну систему заготівлі молока.

«А по друге, необхідно дійсно створити умови переходу одноосібних селянських господарств у сімейні молочні ферми, – наголосив він. – У нас утримується 1,68 млн корів, це приблизно 1 млн господарств. Необхідно, щоб за кілька років відбулися зміни, і одне господарство утримувало б щонайменше 25 корів. Фактично 1 млн одноосібних селянських господарств перетворити на 40 тис. сімейних молочних ферм».

Це – завдання держави, яка повинна створити умови, підтримати проєкт сімейних молочних ферм, додав Вадим Чагаровський.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року в Україні розпочався перехідний період із наближення до європейських вимог шляхом поетапного підвищення граничних значень для критеріїв до сирого молока. З 1 січня 2023 року припиняється приймання молока другого ґатунку на харчові цілі.

ІЦ УАК за матеріалами agrotimes

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування