27.01.2017 15:48

В Україні не зможуть виробляти шампанське

версія для друку
27.01.2017 15:48

Уряд підтримав проект закону у сфері охорони прав інтелектуальної власності, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Законопроект визначає новий порядок правової охорони географічних зазначень.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

Так, згідно, з проектом закону географічне зазначення - це географічне найменування місця (регіону або населеного пункту), з якого походить товар. Як правило, такий товар має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином географічним походження. При цьому хоча б один з етапів виробництва, або переробки товару здійснюється на визначеній географічній території. Назви таких товарів захищаються законом в системах національного та міжнародного права.

Всесвітньо відомими назвами, які захищені, зокрема, і правом ЄС  є “шампанське” (ігристе вино, вироблене з винограду, який росте у французькому регіоні Шампань) або “коньяк” (бренді з білих сортів винограду, який виробляєтсья у французькому муніципалітеті Коньяк, регіон Нова Аквітанія). Інші винороби (наприклад, з Італії чи інших французьких регіонів) не мають права виробляти вина під назвами “шампанське” або “коньяк”.

Законопроект, запропонований МЕРТ, передбачає впровадження європейських умов та механізмів охорони географічних зазначень в Україні.

“Виробник, який вкладає кошти в підвищення якості та розвиток бренду, повинен бути впевнений, що його товар захищений від підробок. Наприклад, Моршинську мінеральну воду не можна виробляти у Польщі, а ніжинські огірки - у Словаччині", - коментує заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук. 

Так само українські виробники не зможуть виробляти сири “фета” чи “камамбер”, напої “кальвадос” чи “чеське пиво” і т. ін. Повний перелік захищених географічних зазначень викладено в Додатку ХХІІ до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Разом з тим, статтею 208 цією Угоди встановлено перехідний період щодо використання певних географічних зазначень ЄС для позначення та презентації подібних продуктів, які походять з України.

Законопроект забезпечує виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС у частині узгодження вимог законодавства України щодо правової охорони географічних зазначень із правом Європейського Союзу. Найближчим часом проект закону буде передано на розгляд Парламенту.

ІЦ УАК за матеріалами me.gov.ua.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування