Міністерство сільського господарства США (USDA) прогнозує сценарій скорочення та стабілізації м’ясного сектора у Китаї до 2026 року.
Згідно з останнім звітом, виробництво яловичини помітно скоротиться через стійке зменшення поголів’я худоби, тоді як свинарство залишиться стабільним завдяки значному підвищенню ефективності виробництва на великих фермах. Цей сценарій розгортається на тлі слабкого внутрішнього попиту та запровадження нових торгових заходів, які обмежать ввезення іноземної продукції.
Щодо великої рогатої худоби, прогнозується зниження виробництва м’яса до 7 600 000 тонн у 2026 році. Це зниження безпосередньо з скороченням поголів’я худоби внаслідок ліквідації стад та обмеженої доступності племінних корів, що призвело до зниження виробництва телят. Незважаючи на невелике відновлення цін, яке спостерігається в 2025 році, прибутковість для фермерів залишається дуже низькою, що знижує стимули до відновлення стад або інвестицій у високоякісну генетику в короткостроковій перспективі.
Навпаки, очікується, що виробництво свинини залишиться стабільним на рівні 59,38 млн тонн, що відповідає показникам попереднього року. Хоча поголів’я свиноматок демонструє тенденцію до зниження через негативну рентабельність, великим виробникам вдалося компенсувати це скорочення за рахунок підвищення продуктивності на одну свиноматку та покращення показників виживання поросят. Крім того, державна політика в Пекіні продовжує фокусуватися на стандартизації забійної ваги, щоб запобігти різким коливанням внутрішньої пропозиції м’яса.
У 2026 році імпорт м’яса значно скоротиться через нові торгові бар’єри та слабке внутрішні споживання.
Міністерство сільського господарства США очікує, що закупівлі яловичини скоротяться до 3,5 мільйонів тонн через набуття чинності захисних заходів, що передбачають квоти та високі мита на імпортну продукцію.
Тим часом імпорт свинини скоротиться до 1 100 000 тонн під тиском надлишку місцевої пропозиції та антидемпінгових мит, введених щодо м’яса з Європейського союзу.
Що стосується експорту, Китай прогнозує помірне зростання, поставляючи 125 000 тонн свинини та 20 000 тонн яловичини, в основному на ринки Гонконгу та Макао. Така торговельна ситуація відображає явну тенденцію до самозабезпечення в умовах глобальної нестабільності.
Попит на тваринний білок в азіатському гіганті продовжує демонструвати ознаки ослаблення, особливо у ресторанному та побутовому секторах, де споживачі знову виявили високу цінову чутливість. Яловичина особливо вразлива у цій економічній ситуації, у той час як споживання свинини стикається з конкуренцією з боку більш дешевих альтернатив, таких як яйця та соєві продукти. Ситуацію посилює запровадження захисних заходів, які збільшать вартість імпорту яловичини, та антидемпінгових мит, запроваджених Європейським союзом на свинину.
Очікується, що до кінця 2026 року поголів’я худоби становитиме приблизно 87,5 млн. голів великої рогатої худоби та 429,9 млн. голів свиней. Фінансові труднощі призвели до закриття менш ефективних ферм та скасування проектів розширення, що прискорило консолідацію ринку у бік більших та технологічно просунутих підприємств. Ця структурна перебудова спрямована на забезпечення самозабезпеченості насінням та покращення біобезпеки — факторів, які Міністерство сільського господарства США вважає вирішальними для стабільності постачання м’яса до Китаю в умовах глобальної ринкової невизначеності.
ІЦ УАК за матеріалами ukragroconsult