11.05.2022 13:35

Україна відновила експорт свинини та яловичини

версія для друку
11.05.2022 13:35

Через російську агресію Україна втратила традиційні шляхи експорту своєї продукції морським транспортом, що призвело до необхідності  оновлення умов ввезення та транзиту українських товарів через територію ЄС.

За результатами перемовин з Європейською Комісією та країнами-членами ЄС ці умови було оновлено. Зокрема, досягнуто домовленості щодо транзиту української продукції за допомогою паромного сполучення через румунський пункт пропуску Ісачеа-Орлівка.

Сторони  узгодили  здійснення транзиту через ЄС м’яса свинини та яловичини, а також та м’ясних продуктів та композитних продуктів з цих видів м’яса, оброблених відповідно до категорій обробок B-F (відповідно до пункту 1 додатку XXVI до Регламенту (ЄС) № 2020/429).

Оскільки  Україна не авторизована на експорт цих видів товарів до ЄС в частині проходження аудиту країни щодо здоров’я тварин, в якості виключення на час воєнного стану і деблокади українських портів, дозволено транзит виключно через порти Румунії.

 При цьому вантажі мають відповідати таким вимогам:

  • супроводжуватися міжнародним ветеринарним сертифікатом, який вимагається країною-імпортером (країною-призначення);
  • транспортуватися у закритих контейнерах з потужностей походження до країни-імпортера (країни-призначення);
  • оператор ринку має завчасно повідомляти відповідний прикордонний пункт контролю про ввезення таких вантажів шляхом заповнення першої Частини 1 загального документа здоров’я для ввезення (CHED-P) через інформаційну систему ЄС – TRACES NT;
  • ввозитися та вивозитися з території ЄС через схвалені прикордонні пункти контролю.

Раніше повідомляли про  зміну умов експорту та транзиту української продукції тваринного походження автомобільним та залізничним сполученням.

Нагадуємо, що ввезення та транзит до/через ЄС здійснюється виключно через схвалені прикордонні пункти пропуску (BCP) для визначених категорій товарів. На час воєнного стану, кількість до основних додається тимчасові пункти пропуску (для Польщі – Шегені, для Румунії – Ордівка та Вадул-Сірет).

 

ІЦ УАК за матеріалами ДПСС


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування