12.01.2022 16:35

У 2021 році Уманський тепличний комбінат експортував понад 1 500 тонн овочів

версія для друку
12.01.2022 16:35
Історія українського підприємства "Уманський тепличний комбінат" налічує 45 років. Це єдиний комбінат у країні, який на 30 гектарах закритого ґрунту вирощує овочі без зупинок протягом усього року. Чверть продукції компанія експортує. Був успішним із погляду зарубіжних продажів і 2021 рік, повідомляє SEEDS.

“1 526 тонн – саме стільки овочів ми експортували минулого, 2021 року. На прилавки закордонних супермаркетів ми відправили: 713,5 тонни томатів та 811,4 тонни огірків. За кордоном наші овочі можна знайти у мережах Польщі, країн Балтії та ОАЕ. У загальній структурі продажів експорт становив 25%, решту продукції ми поставили у вітчизняні мережі супермаркетів. Знайти нашу продукцію можна під ТМ ГОРДІЙ у мережах магазинів «Метро», «Сільпо», «Велика кишеня» та «Фора», – йдеться на сторінці комбінату у соціальній мережі Facebook.

Незважаючи на кризу на ринку енергоресурсів та зупинку роботи частини українських теплиць, які опалюються переважно газом, завдяки енергозберігаючим технологіям “Уманський тепличний комбінат” продовжує працювати у звичному темпі.

“Все завдяки власному енергетичному комплексу із різними варіантами альтернативного опалення. Так, зараз обігріваємо теплиці тріскою, є ще котельня, що працює на пелетах, електродна котельня. Найближчим часом з'явиться котельня, що працює на соломі”, – повідомили на підприємстві.

Окрім помідорів та огірків, звичних для українців сортів, на комбінаті вирощують і екзотичні овочі. Наприклад, цього року тут виростили понад 14 тонн чорних (або темно-фіолетових) томатів сорту Yoom.

Вони невеликі, ростуть гронами на гілочках, як і звичайні помідори чері. Ці томати виглядають дуже привабливо, адже у плодоніжок на них утворюється зображення у формі зірки. Зовні ці помідори фіолетові, як баклажани, а всередині червоно-жовтогарячі. Томати сорту Yoom характеризуються високою концентрацією вітаміну С, містять селен, магній, калій та інші корисні мікроелементи.

ІЦ УАК за матеріалами Seeds

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування