Верховна Рада України на засіданні 17 липня 2025 року підтримала новий склад Уряду, представлений Прем’єр-міністром України Юлією Свириденко.
Міністром економіки, довкілля та сільського господарства України призначено Олексія Соболева.
Олексій Соболев розповів про завдання об’єднаного Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства
"Сьогодні Верховна Рада України проголосувала за моє призначення на посаду міністра нового міністерства, яке об’єднає економіку, аграрну політику та захист довкілля. Тож попереду — новий етап. Насамперед, дякую Прем’єр-міністру Юлії Свириденко за довіру. За ці 2,5 роки ми зробили дійсно багато, і саме зараз час робити ще більше.
Тож насамперед трохи про об'єднання та найближчі плани.
Ми поєднаємо найкращі практики трьох міністерств — Мінекономіки, Мінагро та Міндовкілля — і додамо сучасні інструменти: цифрові сервіси, дерегуляцію, підтримку підприємництва, залучення інвестицій і доступ до міжнародного фінансування. Плануємо, що це буде нова інституційна платформа для цілісного бачення розвитку країни.
Один з наших стратегічних пріоритетів — євроінтеграція. Ми дуже багато зробили на цьому напрямку разом з Тарасом Качкою (який до цього обіймав посаду заступника Міністра економіки України - Торгового представника України, а нині призначений Віце-премʼєр-міністром із євроінтеграції замість Стефанішиної, - ред.) та продовжуватимемо вже на нових посадах. Це буде наскрізна політика міністерства й уряду в цілому. Зараз ми адаптуємо законодавство до стандартів права ЄС у сферах економіки, агропромисловості, екології та природних ресурсів. Міністерство координуватиме близько 15 із 35 переговорних розділів майбутнього членства в ЄС в усіх 6 кластерах.
Ще один важливий напрям — залучення інвестицій. Тут ми хочемо досягти максимальної синергії за всіма напрямками. Ми бачимо дуже багато перспективних проектів у секторах АПК та охорони довкілля, які чудово підходять для використання Ukraine Investment Framework, і зараз ми націлені залучити якомога більше фінансування у проекти з надро- та водокористування, меліорації, лісового господарства, управління відходами, агропереробки тощо.
І звісно, наскрізною політикою нашого міністерства лишається — підтримка українських виробників, насамперед у рамках політики “Зроблено в Україні”, розвиток промислового сектору та підтримка підприємств, що постраждали від воєнних дій.
Наступне — це масштабна дерегуляція, цифровізація процедур і зменшення перевірок для бізнесу. Там, де не допрацювали в цьому напрямку, зробимо все необхідне — по всіх трьох секторах, якими нині опікуємося.
Скажу чесно: задача, яка стоїть переді мною та командою, об'єктивно складна.
Ми шукаємо максимальної синергії в новому великому об'єднаному міністерстві, аби вдало реалізувати все задумане. Також активно аналізуємо, де були труднощі в роботі, бо хочемо розпочати з вирішення справді актуальних питань, насамперед для бізнесу.
І найменше, чого мені б зараз хотілося — це ходити по граблях. Тому далі — прохання про допомогу.
Ми хочемо чути бізнес та громадський сектор і багато працювати разом: зустрічатися, обговорювати спільні задачі й ефективно їх реалізовувати. А також — швидко реагувати на проблеми. Ми уважно прочитали всі побажання від бізнесів до нового уряду у статті "Forbes". І дуже вдячні, по-перше, за справді високу оцінку роботи міністерства, а по-друге, за пропозиції — що саме ми маємо зробити.
Ми із цим погоджуємося. Ми зацікавлені, аби бізнес працював, розширювався, створював нові робочі місця та сплачував податки, а економіка зростала. Також хочемо, аби громадський сектор був максимально залучений у співпрацю, допомагав формувати політики міністерства й ефективно їх реалізовувати.
Тож, давайте робити все це разом. Я відкритий до пропозицій: не мовчіть — пишіть, пропонуйте, допомагайте. Вважаю, це наше спільне завдання — об'єднатися разом і побудувати середовище, де буде комфортно й ефективно працювати всім. І я справді вірю, що це важлива робота на перемогу України".
Довідково:
Соболев Олексій Дмитрович
Народився у 1983 році в Києві.
Освіта:
Вищу освіту здобув у Київському національному економічному університеті, отримав ступінь магістра фінансів. Також має сертифікат фінансового аналітика від CFA Institute (США).
Трудова діяльність:
Має значний досвід роботи в інвестиційному та фінансовому секторах. Працював керуючим активами у Dragon Asset Management.
У 2015-2016 роках на посаді радника Міністра інфраструктури України координував проекти з підвищення прозорості діяльності, відкритих даних і покращення корпоративного управління державними підприємствами.
У 2016-2018 роках керував проектом Prozorro.Sale у Transparency International Ukraine, здійснював координацію розробки ІТ рішень для прозорого продажу державних активів.
Із 2018 року очолював ДП «Прозорро.Продажі».
Є президентом спільноти фінансових аналітиків CFA Society Ukraine, головою Консультативно наглядової групи CoST Ukraine.
У січні 2023 року призначений на посаду заступника Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
З липня 2024 року обіймав посаду Першого заступника Міністра економіки України.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки та Фейсбук-сторінки Олексія Соболева