Достатня наявність цукру на внутрішньому ринку підтверджується стабільною ціновою ситуацією. Про це з посиланням на заступника міністра аграрної політики та продовольства України Олену Ковальову, повідомила прес-служба Мінагрополітики. На внутрішньому ринку України на даний час фіксується достатня кількість цукру для споживання.
Відповідно до прогнозного балансу попиту та пропозиції цукру у поточному маркетинговому році (вересень 2015-серпень 2016) пропозиція цукру на внутрішньому ринку складає 2,1 млн тонн, що перевищує попит, який оцінюється на рівні 1,6 млн тонн.
"Достатня наявність цукру на внутрішньому ринку підтверджується стабільною ціновою ситуацією. За даними цінового моніторингу Держстату, станом на 10 березня 2016 року середні роздрібні ціни на цукор в Україні знизились на 1,7% в порівнянні із 30 грудня 2015 року і становлять 14,81 грн/кг", — зауважила вона.
Олена Ковальова також повідомила, що в кінці січня 2016 року ДСБУ "Аграрний фонд" розпочав реалізацію цукру білого.
Станом на 11 березня 2016 року ДСБУ "Аграрний фонд" реалізував близько 11 тис. тонн цукру, що становить 0,7% від загального попиту внутрішнього ринку в 2015/2016 маркетинговому році. Ціна реалізації цукру ДСБУ "Аграрний фонд" становить 11,28 грн/кг., що відповідає максимальній інтервенційній ціні на цукор у 2015/2016 маркетинговому році.
Нагадаємо, що відповідно до законодавства, ДСБУ "Аграрний фонд" самостійно приймає рішення про здійснення товарних інтервенцій виходячи з положень Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України"
Як повідомляла вчора УАК, за інформацією прес-служби "Аграрного фонду" очікувати на обвал цін на цукор не варто.
ІЦ УАК за матеріалами Agravery