© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
5 грудня 2022 року Координаційна рада проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД) підбила підсумки роботи за 2022 рік та обговорила наступні кроки співпраці на наступний 2023 рік. На онлайн-платформі Zoom зібралися німецькі й українські управлінці, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, керівники громадських організацій і науковці, зокрема з ІАМО та НУБіП.
Модератором заходу виступила керівник проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» Марія Ярошко. На початку зустрічі відбулося привітання сторін з боку представників міністерств і представлення делегацій. Марія Ярошко зазначила, що 2022 рік для всіх став особливо важким. Починаючи з 24 лютого 2022 року на території України ведеться повномасштабна війна, що призвела до масштабних руйнувань та цілої низки негативних наслідків, в тому числі - і в секторі АПК.
Однак, проект продовжував свою діяльність, і в такий нелегкий час сторони працювали та разом намагалися зробити свій внесок у розвиток сталого розвитку в аграрному секторі, створення аграрної політики, аграрної торговельної політики та політики розвитку сільської місцевості.
Потім перейшли до головних напрямків проектної роботи та результатів діяльності АПД у 2022 році за такими напрямами роботи як аграрна торгівельна політика та сільський розвиток з акцентом на агровиробництво. Після обговорювався план діяльності на 2023 рік. Домовилися продовжувати працювати зокрема й над розвитком земельної реформи. [2]
Генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль подякував німецьким колегам і також підмітив важливість таких тем, як: сталий розвиток, аграрна стратегія, земельна реформа, безпечність і якість харчової продукції. Він зазначив, що зокрема над останньою темою на майданчику АПД вже не один рік спільно працює ряд експертів і громадських діячів.
Крім того, Павло Коваль висловив думку, що проект АПД має стати дискусійною платформою для обговорення важливих проблем українського АПК і села та створення на основі цього пропозицій органам державної влади. Особливо актуальним є це питання на фоні того, що один з таких майданчиків, який збирав велику кількість різнопрофільних експертів - Міністерство аграрної політики та продовольства України може перестати існувати.
Тож, наразі, за його словами, невідомо, хто буде займатися стратегуванням таких важливих двох напрямків. як - аграрний розвиток і розвиток сільських територій.
На останок Павло Коваль згадав нещодавню поїздку проекту АПД до Німеччини. [3]
За словами Коваля, ряд представників Європарламенту, комітетів Єврокомісії та сільськогосподарської організації Copa Cogeca закликали Україну бути більш активною на європейських майданчиках.
Адже, за словами європейських політиків і громадських діячів, Україна набула статусу кандидата на члена в ЄС, але вони не чують про будь-яку нашу позицію, політику, кроки. Європейці висловили побажання, щоб українські делегації на урядовому й неурядовому рівні більше розповідали про вектор розвитку українського АПК і української економіки в цілому.
"А для того, щоб їм розповідати про наш вектор розвитку, про стратегії, ми повинні мати консолідовану позицію по ряду питань. Майданчик на платформі АПД якраз і може стати тим місцем, де експерти, науковці, громадські організації, бізнес і державні органи влади формуватимуть таку консолідовану позицію", - зазначив ген. директор УАК Павло Коваль.
ІЦ УАК за матеріалами YouTube-каналу проекту АПД [4]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-uak
[2] http://agroconf.org/content/vidbuvsya-zahid-prisvyacheniy-temi-zemelnoyi-reformi
[3] http://agroconf.org/content/gen-direktor-vgo-uak-obminyavsya-dosvidom-z-nimeckimi-kolegami-pid-chas-robochoyi-poyizdki
[4] https://youtu.be/voCpfZqb2s4