© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав доопрацьований законопроект № 0906 [2], який пропонує запровадити систему контролю якості харчової продукції тваринного походження, еквівалентну тій, яка діє в ЄС.
Проект закону «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» був підтриманий Аграрним комітетом під час засідання 11 квітня.
Члени профільного комітету підтримали законопроект № 0906 одноголосно та рекомендували Парламенту прийняти його у повторному другому читанні та в цілому як закон.
Всього під час доопрацювання було подано понад 300 правок до законопроекту, більшість з яких враховано.
«Після розгляду законопроекту «Про державний контроль…» у сесійній залі парламенту та направлення його на повторне друге читання відбулося понад десяток робочих зустрічей, дискусій та нарад із залученням широкого експертного кола. Відбувалася постійна тісна комунікація з усіма зацікавленими сторонами процесу», - наголосив Андрій Жук, перший заступник голови Держпродспоживслужби.
У Держспоживслужбі розраховують, що доопрацьований проект закону уже в травні може бути розглянутий народними депутатами.
Нагадаємо, Українська аграрна конфедерація Українська аграрна конфедерація разом з іншими аграрними об’єднаннями України звернулися до народних депутатів [3] з проханням сприяти якнайшвидшому доопрацюванню законопроекту № 0906.
На думку експертів, прийняття відповідного закону значно сприятиме експорту української продукції тваринного походження – причому не лише до ЄС, але й до інших країн світу.
Повний текст звернення дивіться за цим посиланням [3].
ІЦ УАК.
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-uak
[2] http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52373
[3] http://agroconf.org/content/potriben-noviy-zakon-shchodo-yakosti-produktiv-agrariyi