Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (http://agroconf.org)

Головна > Нардепам пропонують взятися за аудит земель

Дослідження УАК [1]
24.03.2017

Нардепам пропонують взятися за аудит земель

24.03.2017

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який пропонує механізм інвентаризації сільгоспземель. Зазначимо, що державний аудит земель с/г призначення є необхідним етапом на шляху реалізації земельної реформи.

Проект закону №6199 [2] «Про державну інвентаризацію (аудит) земель», зареєстрованому в парламенті 16 березня цього року, повідомляє аналітичний департамент УАК.

Зокрема законопроектом передбачається, що до закінчення проведення державної інвентаризації (аудиту) всіх земель, але не раніше 1 січня 2021 року, забороняється:

-  внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств; купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності; 

-  відчуження і зміна цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у приватній власності, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Сам контроль у сфері державної інвентаризації земель, а також визначення порядку та критеріїв його здійснення, відповідно із законопроектом покладається на Кабінет Міністрів України.

На думку ініціатора законопроекту, його реалізація забезпечить:

-  виявлення земельних ділянок, які використовуються без належних правовстановлюючих документів та без державної реєстрації або використовуються не за цільовим призначенням;

-  аналіз земельно-кадастрової документації з метою визначення органам місцевого самоврядування та органам виконавчої влади повної і об’єктивної інформації щодо правового статусу земель та їх кількості.

Хоча проведення аудиту земель є необхідним, основні положення даного закону суперечать намірам влади відкрити ринок землі найближчим часом, вносячи заборону на відчуження земельних ділянок як мінімум до 2021 року.

Відповідно, в разі доопрацювання законопроекту проблемні питання потребують узгодження з актами (законопроектами) щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

Аналітичний департамент УАК.

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: http://agroconf.org/content/nardepam-proponuyut-vzyatisya-za-audit-zemel

Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/analitika/doslidzhennya-uak
[2] http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=61353