© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
8 листопада 2015 року у парламенті відбувся День аграрних питань, протягом якого народні обранці розглянули 10 аграрних законопроектів. Нагадаємо, що 17.11.15 ВГО "УАК" разом із галузевими об’єднаннями звернулася [2] до Голови Верховної Ради України В.Гройсмана з проханням провести День аграрних питань у парламенті та розглянути 11 першочергових законопроектів.
Зокрема, депутатами прийнято в цілому такі законопроекти:
№1270 “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо удосконалення механізму передачі земельних ділянок, відчужених для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності” — 280 голосів “за”.
№1280 “Про внесення змін до статті 50 Закону України “Про землеустрій” щодо спрощення процедури виготовлення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок” —319 голосів “за”.
№1460-1 [3]“Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до європейських та міжнародних норм і стандартів” — 234 голоси “за”.
№ 2558а [4] “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі” — 237 голосів “за”.
За основу прийнято наступні законопроекти:
№ 2027а “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості)” – 296 голосів “за”.
№ 2028а [5]“Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства” — 280 голосів “за”.
№ 2150а “Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною” (щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії ІІ, з вимогами законодавства ЄС)” — 310 голосів “за”.
№ 3006 [6] “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли” — 274 голосів “за”.
№2920 [7]“Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального терміну оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація” — 304 голосів “за”.
Водночас, законопроект № 2279 “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів” не набрав необхідної кількості голосів народних обранців, отримавши всього 213 “за”.
Варто відмітити, що всього комітетом ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин було внесено до порядку денного 11 законопроектів, які безпосередньо стосуються функціонування галузі АПК. З переліку поданих залишилися без розгляду такі законопроекти:
№ 2585 “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування в агропромисловому комплексі)”;
№ 1159 “Проект Закону про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами”;
№ 2273а “Проект Закону про приватну ветеринарну практику”;
№ 2845 “Проект Закону про безпечність та гігієну кормів”;
№ 2845-1 “Проект Закону про корми”.
Загалом, вчора депутати дуже ефективно попрацювали у парламенті, а тому 8 листопада 2015 року має всі шанси увійти в аграрну історію України. Сподіваємось, що практика проведення аграрних днів у ВРУ продовжиться.
ІЦ УАК
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://agroconf.org/content/agrariyi-prosyat-priynyattya-pershochegovih-zakoniv
[3] http://agroconf.org/content/nasinnictvo-privedeno-u-vidpovidnist-mizhnarodnim-standartam
[4] http://agroconf.org/content/deregulyaciyi-v-apk-buti
[5] http://agroconf.org/content/vr-sprostila-proceduru-stvorennya-fermerskih-gospodarstv
[6] http://agroconf.org/content/parlament-vregulyuvav-pitannya-vidumerloyi-spadshchini
[7] http://agroconf.org/content/deputati-vstanovlyat-termin-orendi-dlya-meliorovanih-zemel