© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Єврокомісія сприйняла із жалем і розчаруванням останні погрози президента США Дональда Трампа впровадити 30-відсоткові тарифи на товари із ЄС, особливо зважаючи на тривалі переговори з вирішення торгівельних суперечок, у яких Європа проявляє «величезне терпіння».
Про це заявив єврокомісар з питань торгівлі й економічної безпеки Марош Шефчович, який виступив перед журналістами напередодні зустрічі Ради ЄС із питань зовнішньої торгівлі, передає кореспондент Укрінформу.
«ЄС демонструє величезне терпіння та величезну креативність у пошуку рішень. Але якщо тарифи залишаться на рівні понад 30%, торгівля у теперішньому вигляді просто зупиниться, що матиме величезний негативний вплив по обидва боки Атлантики. І тому я вважаю, що ми повинні зробити, і я точно зроблю все можливе, щоб запобігти цьому надзвичайно негативному сценарію», - підкреслив Шефчович.
Він зазначив, що розчарований листом Трампа до ЄС.
«Ми з жалем і розчаруванням сприйняли лист, надісланий президентом Сполучених Штатів до Європейського Союзу, особливо враховуючи просунуту стадію наших поточних переговорів. Як ви знаєте, Європейський Союз підходив до цих переговорів добросовісно та з повною інтенсивністю протягом усього часу. Тож, будемо відвертими, ідея 30-відсоткової тарифної ставки фактично перешкоджає взаємній торгівлі», - стверджує єврокомісар.
Трансатлантичні ланцюги поставок постраждають по обидва боки Атлантики, вважає єврокомісар: «Тому ми відчуваємо величезну відповідальність за найбільші торгівельні відносини на цій планеті у розмірі $1,7 трильйона».
Шефчович висловив переконання, що трансатлантичні відносини заслуговують на переговорне рішення, яке закладе основу для відновлення стабільності та співпраці. Єврокомісія продовжує взаємодіяти з адміністрацією Сполучених Штатів і пріоризувати переговорне рішення до нового терміну - 1 серпня.
«Я маю намір знову поговорити зі своїми американськими колегами сьогодні», - додав Шефчович.
На його думку, нинішня невизначеність, спричинена невиправданими тарифами, не може тривати нескінченно, «тому ми повинні бути готові до будь-якого розвитку подій, включаючи, за необхідності, добре продумані пропорційні контрзаходи для відновлення балансу в наших трансатлантичних відносинах».
Тим часом, додав єврокомісар, ЄС збільшує зусилля щодо відкриття нових ринків. Як приклад він навів політичну домовленість на переговорах між ЄС та Індонезією щодо торгівельної й інвестиційної угоди, досягнутої й оголошеної в неділю.
Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп погрожує накласти 30-відсоткові тарифи на товари із ЄС. На думку німецького канцлера Фрідріха Мерца, якщо у ході переговорів не буде знайдене компромісне рішення, такий крок з боку США матиме дуже серйозні наслідки, зокрема для німецьких експортерів.
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у неділю заявила, що контртарифи на американські товари, включаючи курятину, мототранспорт та одяг, які мали бути впроваджені 14 липня, будуть відтерміновані до «початку серпня», оскільки Єврокомісія продовжує виступати за «переговорне рішення» у торгівельних суперечках зі США.
Нагадаємо, Президент США Дональд Трамп 9 липня заявив, що може запровадити щодо Бразилії 50% тарифи з 1 серпня.
Як повідомляє CNN [2], у листі Трампа президентові Бразилії Луїсу Інасіу Лулі да Сілві причиною такого рішення названо звинувачення проти екс-президента Жаїра Болсонару, якого підозрюють у спробі держперевороту.
Своєю чергою Лула да Сілва пообіцяв відповісти взаємними тарифами, якщо Трамп виконає свою погрозу.
На відміну від 21 країни, що отримали листи від Трампа минулого тижня, Бразилія минулого року мала дефіцит торгівельного балансу зі США у розмірі 6,8 млрд дол.
Тим часом держсекретар США Марко Рубіо заявив, що нові імпортні мита, які набудуть чинності з 1 серпня, не спрямовані проти жодної конкретної країни чи регіону, а є частиною глобальної політики, покликаної виправити торгівельний дефіцит Сполучених Штатів.
За його словами, протягом останніх десятиліть США накопичили значні торгівельні дефіцити з багатьма країнами, «і з цим потрібно було щось робити».
«Ось цим і займається президент», – заявив держсекретар.
Він нагадав, що нові тарифи набудуть чинності 1 серпня, і це вже вирішено, оскільки «ринкам потрібна визначеність». Водночас Рубіо припустив, що можуть бути досягнуті домовленості з окремими країнами стосовно пом’якшення тарифної політики США.
Також Трамп оголосив про запровадження із 1 серпня 50-відсоткового мита на весь імпорт міді до США.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу [3]
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://edition.cnn.com/2025/07/09/economy/tariff-letters-trump
[3] https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/4014805-v-es-rozcarovani-listom-trampa-z-pogrozami-vprovaditi-30vidsotkovi-tarifi.html