Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > У 2024/25 МР Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

Новини АПК [1]
25.07.2024

У 2024/25 МР Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

25.07.2024

«У 2024/25 МР Іспанія залишатиметься одним з ключових напрямків збуту української пшениці та кукурудзи», - заявив операційний партнер Barva Invest Б. Костецький, виступаючи у Trend & Hedge Club.

«У 2023/24 МР Іспанія суттєво збільшила імпорт української пшениці, та може залишитися одним з основних її покупців у новому сезоні, хоча й зменшить попит, оскільки наростить власне виробництво. Ми прогнозуємо, що у 2024/25 МР Україна експортує до Іспанії близько 4 млн т пшениці у порівнянні з 5,9 млн т у 2023/24 МР», - повідомив Костецький.

Він також відзначив суттєве збільшення у 2023/24 МР експорту кукурудзи з України до Іспанії, яка зібрала малий урожай зерна та потребувала збільшення імпорту задля задоволення потреб тваринництва, яке швидко розвивається. «Ми вважаємо, що у 2024/25 МР попит на українську кукурудзу з боку Іспанії залишиться високим, оскільки власний урожай може бути недостатнім», - додав експерт.

За прогнозами Barva Invest, Україна у 2024/25 МР зменшить експорт зернових та олійних культур у порівнянні з попереднім сезоном з 61,7 до 46,2 млн т, оскільки їх виробництво скоротиться на 10,9 млн т до 71,7 млн т.

«Спочатку ми оцінювали урожай зернових та олійних культур у 79,8 млн т, тобто на 3 млн т менше, ніж у 2023 р., проте внаслідок несприятливої погоди виробництво зменшиться ще на 9-10 млн т. Найбільше постраждає урожай кукурудзи, який спочатку оцінювали у 28-29 млн т, наразі прогнозують на рівні 24,5 млн т, а фактично може скласти 22,5-23,5 млн т», - пояснив експерт.

ІЦ УАК за матеріалами GrainTrade [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/u-202425-mr-ispaniya-zalishitsya-odnim-z-osnovnih-napryamkiv-eksportu-ukrayinskoyi-pshenici

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://graintrade.com.ua/novosti/u-202425-mr-ispaniya-zalishitsya-odnim-z-osnovnih-napryamkiv-eksportu-ukrainskoi-pshenitci.html