Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Британська розвідка оцінила потенціал відновлення економіки України

Новини АПК [1]
22.05.2024

Британська розвідка оцінила потенціал відновлення економіки України

22.05.2024

Високий рівень експорту демонструє здатність України експортувати продукцію через судноплавний коридор у Чорному морі, а також сприятиме відновленню української економіки у 2024 році.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки у Твіттері [2].

Зазначається, що у квітні Україна експортувала найбільший обсяг зернових та олійних культур з початку повномасштабного вторгнення – 6,6 млн тонн. На думку експертів, це демонструє здатність України здійснювати експорт в односторонньому порядку через свій судноплавний коридор у Чорному морі.

Пропускна здатність чорноморських портів майже напевно досягла місячного обсягу експорту, який перевищує будь-який інший показник за час конфлікту (повномасштабної війни рф проти України – ред.), включаючи той, який був досягнутий в межах Чорноморської зернової ініціативи», – йдеться у звіті.

Так, приблизно 5,2 млн тонн із загального експорту зернових та олійних культур у квітні цього року було відправлено із чорноморських портів України, порівняно із піком у 4,2 млн тонн за Чорноморською зерновою ініціативою у жовтні 2022 року.

Аналітики зазначають, що з моменту запуску у серпні минулого року український морський коридор забезпечив близько 1600 транзитів суден і експорт 45 мільйонів тонн вантажів. Більшість з них становив експорт сільськогосподарської продукції, який складався із понад 30 мільйонів тонн впродовж дев’яти місяців.

«Решта – це переважно залізна руда і сталь, яку раніше не можна було експортувати морем під час (дії – ред.) Чорноморської зернової ініціативи. Загалом це сприятиме відновленню економіки України у 2024 році», – вважають у Міноборони Британії.

У розвідці підкреслили, що поставки з України мають життєве значення для глобальної продовольчої безпеки. В період з липня 2023 року до червня 2024 року експорт зерна з України становитиме близько 9,7% від світового експорту зерна.

«Хоча експорт сільськогосподарської продукції майже напевно залежить від чорноморських портів, на які припадає близько 78% обсягу експорту, інші маршрути використовуються і досі», – зазначають аналітики.

Зокрема Україна продовжує експортувати зернові та олійні культури річкою Дунай (близько 15% обсягів), залізницею (близько 6% обсягів) й автотранспортом (менше 1% обсягу).

Як повідомлялося, в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) прогнозують зростання експорту зернових з України на 15%.

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу [3]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/britanska-rozvidka-ocinila-potencial-vidnovlennya-ekonomiki-ukrayini

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://x.com/DefenceHQ/status/1793207280625721788
[3] https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3866630-britanska-rozvidka-ocinila-potencial-vidnovlenna-ekonomiki-ukraini.html