Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Імпорт російської агропродукції до ЄС торік становив 2,5 мільйона тонн - єврокомісар

Новини АПК [1]
28.03.2024

Імпорт російської агропродукції до ЄС торік становив 2,5 мільйона тонн - єврокомісар

28.03.2024

Європейський Союз вживає подальші кроки для обмеження імпорту російського зерна.

Про це у Брюсселі, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу щодо кількості російського зерна, імпортованого в 2022-2023 роках до сусідніх з Україною держав, сказав єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський.

«Щодо торгівлі з росією, то останнім часом ЄС встановлює певні бар’єри для неї та запроваджує тарифи, що скорочують імпорт (зерна) з росії. Загальний обсяг такого імпорту по усьому Європейському Союзу становив близько 2,5 мільйона тонн у 2022 році - 1 мільйон тонн зерна та 1,5 мільйона тонн соняшника. У 2023 році цей обсяг залишився майже незмінним. Найбільшим імпортером російського зерна була Італія – 478 тисяч тонн, на другому місці Латвія - 360 тисяч тонн, певну кількість отримувала також Литва, зараз вона відмовляється продовжувати такий імпорт», - сказав єврокомісар

За його словами, невелику частку російської зернової продукції минулого року імпортувала також Естонія. Для Польщі обсяг такого імпорту становив 3500 тонн зерна і 4000 тонн соняшника, що в цілому є «дуже невеликим» обсягом аграрного імпорту. Сільськогосподарський імпорт з росії до таких країн як Угорщина та Словаччина, за словами єврокомісара, також залишався на низькому рівні.

Войцеховський нагадав, що торгівля продуктами харчування з росією залишається для ЄС чутливим питанням. У червні 2022 року Європейська рада ухвалила політичне рішення виключити продовольство та сільськогосподарські товари з переліку продукції, яка може бути суб’єктом для запровадження секторальних санкцій, щоб уникнути звинувачень на адресу ЄС в провокуванні нестачі продовольства та голоду у світі та не давати приводів для спекуляцій російської пропаганди.

«Зараз ми відкриті до запровадження обмежень (аграрного) імпорту з росії. Але ми маємо пам’ятати, що торгівля йде у два боки. Європейський Союз експортував до росії сільськогосподарських товарів на 7 мільярдів у 2023 році та імпортував звідти товарів на 2 мільярди євро. Ми маємо враховувати цей фактор. Ця ситуація в торгівлі з росією відрізняється від того, що ми маємо з Україною. У 2023 році наш (аграрний) імпорт з України становив 11,5 мільярда євро, але ми експортували до України на близько 3 мільярди. Тобто, «мінус» (для ЄС – ред.) становив 8,5 мільярда євро», - зазначив єврокомісар.

Він навів порівняльний аналіз загального обсягу торгівлі між Україною і ЄС у 2023 році та його співвідношення з обсягом торгівлі сільськогосподарською продукцією. Минулого року загальний обсяг експорту ЄС в Україну становив 39 мільярдів євро, в той час як європейські країни імпортували з України товари на суму 23 мільярди євро, тобто, ЄС залишився в «плюсі» на 16 мільярдів євро. Відмінна ситуація спостерігалася в аграрній торгівлі.

«Це демонструє, що ми маємо переможців та тих, хто програє від лібералізації торгівлі з Україною. Економіка (ЄС – ред.) в цілому виграє, але фермери програють. Саме це є причиною, чому ми маємо компенсувати нашим фермерам ці втрати, зокрема, за рахунок державної допомоги. Це важливий політичний сигнал, і наші фермери мають отримати таку допомогу», - додав Войцеховський.

Як повідомлялося, кілька днів тому Європейська комісія оприлюднила [2] пропозицію щодо запровадження обмежувального тарифу на ввезення російського та білоруського зерна в обсязі 95 євро за тонну, що має знизити конкурентоспроможність цієї продукції на ринку ЄС.

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу [3]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/import-rosiyskoyi-agroprodukciyi-do-ies-torik-stanoviv-25-milyona-tonn-ievrokomisar

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://agroconf.org/content/ievrokomisiya-zatverdila-propoziciyu-pidvishchiti-tarifi-na-import-zernovih-iz-rf-i-bilorusi
[3] https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3845368-import-rosijskoi-agroprodukcii-do-es-torik-stanoviv-25-miljona-tonn-evrokomisar.html