Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Агросектор України відчуватиме наслідки війни ще кілька років

Новини УАК [1]
20.01.2023

Агросектор України відчуватиме наслідки війни ще кілька років

20.01.2023

Українське сільське господарство стикається з численними викликами через логістичні проблеми, окупацію та мінування значної частини території, але при цьому залишається серед світових лідерів майже через рік після російського вторгнення. Про це в коментарі EFE заявив [2] генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль, пише agronews.ua. [3]

«Масштабні наслідки війни для сільського господарства стали глибокими та, ймовірно, триватимуть ще кілька років», — вважає він. 

Експерт зазначив, що початок війни «підрізав крила» галузі, яка стрімко розвивалася останні 5-7 років: у 2021 році було зібрано рекордні 106 млн т. Через рік приблизно 20% сільськогосподарських угідь перебувають під російською окупацією, потребують розмінування або рекультивації через завдані збитки.

«Найбільше постраждали деякі з найбільш розвинених сільськогосподарських районів, наприклад, північ Луганської області чи Запорізька область, де знаходиться найбільше виробництво озимої пшениці», — говорить Павло Коваль.

Він підкреслює, що збір урожаю став небезпечним, і є численні випадки руйнування сільськогосподарської техніки мінами, встановленими на полях. Крім того, тисячі спеціалістів галузі сільського господарства призвано до армії.

«Оцінки прямого фізичного збитку, заподіяного сектору, дуже різняться: від 9 до 40 млрд доларів, тоді як збитки за втрачені прибутки та ринки важко підрахувати», — додав експерт.

Незважаючи на завданий удар, Україна зберігає позиції серед інших аграрних держав світу. Наприклад, із понад 20 млн т пшениці, зібраної у 2022 році, вона наразі посідає дев’яту позицію в рейтингу найбільших виробників, випереджаючи Аргентину та Туреччину, підсумував Павло Коваль.

ІЦ УАК за матеріалами agronews.ua [4]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/agrosektor-ukrayini-vidchuvatime-naslidki-viyni-shche-kilka-rokiv

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-uak
[2] https://agroconf.org/content/ukrayinske-silske-gospodarstvo-stoyit-pered-logistichnimi-viklikami-prote-zalishaietsya
[3] https://agronews.ua/
[4] https://agronews.ua/news/agrosektor-ukrayiny-vidchuvatyme-naslidky-vijny-shhe-kilka-rokiv/