© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Ускладнення роботи «зернового коридору» через постійні затримки суден внаслідок саботажу російських інспекторів продовжують впливати негативно на показники перевезень збіжжя залізницею України. Про це йшлося в ході традиційної онлайн-наради представників Укрзалізниці з учасниками ринку зернових перевезень у четвер, 10 листопада.
Як зазначалося на нараді, з початку листопада суттєво скоротилося середньодобове навантаження зернових. Наразі цей показник складає 69 тис. т, тоді як наприкінці жовтня перевищував 100 тис. т.
Крім того, зменшилася частка зернових у загальній структурі вантажів – з 30% до 22%.
Натомість збільшився потік в бік західних прикордонних переходів, а також до порту Ізмаїл.
За рахунок переорієнтації черга на сухопутних переходах збільшилася до 18 тис. 235 вагонів, тоді як у жовтні цей показник був близько 16 тис. одиниць рухомого складу. Головним чином це сталося за рахунок зерновозів.
З іншого боку позитивним моментом є зростання передачі вагонів на західних переходах. Середньодобовий показник у листопаді наразі становить 585 вагонів, що на 55 зерновозів (+10%) більше за результати у жовтні.
За словами заступника директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерія Ткачова, такий показник є рекордно високим.
Крім того, більш напруженою стала ситуація в порту Ізмаїл, куди нині прямують понад 1 тис. вагонів.
Як повідомлялося раніше, російські інспектори координаційного центру із виконання зернової угоди, після відновлення у ній участі РФ, продовжують гальмувати проходження суден з українською продукцію через Босфор.
ІЦ УАК за матеріалами rail.insider [2]
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.railinsider.com.ua/sabotazh-rf-shhodo-zernovogo-korydoru-skorotyv-navantazhennya-zbizhzhya-zaliznyczeyu-ukrayiny/