Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > «Зернова ініціатива»: перше судно з українською агропродукцією прибуло в кінцевий пункт призначення

Новини АПК [1]
09.08.2022

«Зернова ініціатива»: перше судно з українською агропродукцією прибуло в кінцевий пункт призначення

09.08.2022

Судно POLARNET, яке одним з перших взяло участь в реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, успішно пройшло перевірку інспекційною групою в Стамбулі та прибуло в кінцевий пункт призначення в Туреччині вчора, 8 серпня.

«Прибуття першого судна з українським збіжжям до турецького порту є сигналом надії для кожної сім’ї на Близькому Сході, в Африці та Азії: Україна вас не залишить. Ми завжди були, є, і будемо надійним постачальником аграрної продукції. На відміну від Росії, ми не граємо у «голодні ігри». 

Повна відповідальність за подальше функціонування «зернового коридору» лежить на Росії. У разі дотримання нею своїх зобов’язань, український продовольчий експорт і надалі гарантуватиме стабільність для наших близькосхідних, африканських і азійських друзів», — наголосив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Цей перший успішний досвід реалізації «зернової ініціативи» дозволяє нам з оптимізмом дивитися на подальші перспективи перевезень. 

Вдячний нашим партнерам з ООН та Туреччини за ефективне гарантування безпеки руху судна та максимальну кооперацію на всіх етапах реалізації домовленостей.

Окремо вдячний екіпажу судна POLARNET за готовність одними з перших скористатися «зерновим коридором», відкривши цим шлях для усіх інших суден» – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

 

Довідково: 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». 

1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту відправилося перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. тонн української кукурудзи в ліванський порт Триполі.

 

Додамо, що кінцевий пункт призначення RAZONI знову змінився. Тепер перше судно, яке в рамках Стамбульської угоди щодо деблокади українських портів вийшло з Одеси, але не досягло пункту призначення в Лівані, прямує до порту Мерсін у Туреччині.

Про це йдеться [2] в матеріалі Mind.

Зазначається, що, найімовірніше, починаючи з неділі, відправник шукав, хто прийме кукурудзу, від якої відмовився Ліван.

Адже до цього покупець у Лівані відмовився прийняти вантаж через затримку строків доставки (понад 5 місяців).

«Тож відправник вантажу зараз шукає іншого вантажоодержувача для розвантаження його вантажу в Лівані/Триполі або будь-якій іншій країні/порту», – зазначило посольство України в Лівані.

 

ІЦ УАК за матеріалами МЗС [3]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/zernova-iniciativa-pershe-sudno-z-ukrayinskoyu-agroprodukciieyu-pribulo-v-kinceviy-punkt

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://mind.ua/publications/20245434-punkt-priznachennya-tragikomichna-istoriya-pershogo-rejsu-z-ukrayinskogo-zernovogo-karavanu
[3] https://mfa.gov.ua/news/zernova-iniciativa-pershe-sudno-z-ukrayinskoyu-agroprodukciyeyu-pribulo-v-kincevij-punkt-priznachennya