© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
З 1 липня стартувала нова урядова програма «єРобота». Тепер через «Дію» можна подавати заявки на безповоротні гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, отримання нових навичок для нової кар’єри. Наразі почали діяти нові грантові програми.
Зокрема, на часткову компенсацію вартості створення теплиць пропонується отримання гранту у розмірі 5-7 мільйонів гривень. Очікувана кількість грантів – 3 тисячі на рік. Бюджет програми – 7 мільярдів грн. Програма розрахована на приватних підприємців, аграрні компанії, фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менш як 7 років. Кошти можна буде витратити на будівництво, закупівлю технічного обладнання, посівного матеріалу та добрив. Введено принцип співфінансування: для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% – підприємець. Щоб отримати грант, потрібно подати заявку через «Дію» [2]або уповноважений банк. Ключова вимога – працевлаштування робітників та сплата податків.
Також можна отримати гранти на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства [3]. Йдеться про часткову компенсацію вартості садів. Держава надаватиме від 300 до 400 тисяч гривень на гектар садів. Це приблизно 70% середньої вартості висадки. Заплановано гранти для висадження 10 тисяч гектарів нових садів. Бюджет програми – 4 мільярди гривень. Отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 7 років. Проект саду може бути від 1 до 25 гектарів. Кошти також надходитимуть на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.
Довідково: Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило програми безповоротних грантів для аграріїв, які були затверджені постановою від 21 червня 2022 р. № 738 [4] «Деякі питання надання грантів бізнесу». Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств. Основана мета цих програм – підтримка суб'єктів підприємництва, агровиробників, створення робочих місць та забезпечення продовольчої безпеки.
Корисні посилання: Наказ Мінагрополітики від 06.07.2022 № 428 “Про затвердження типового проекту модульної теплиці” [5]
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики [6]
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu
[3] https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad
[4] https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#Text
[5] https://minagro.gov.ua/npa/pro-zatverdzhennya-tipovogo-proektu-modulnoyi-teplici?v=62c67563121db
[6] https://minagro.gov.ua/news/z-pershogo-lipnya-v-diyi-mozhna-podati-zayavku-na-otrimannya-grantu-dlya-visadki-novih-sadiv-chi-na-rozvitok-teplichnogo-gospodarstva