© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Комітет з міжнародної торгівлі дав зелене світло в понеділок на однорічне призупинення всіх ввізних мит ЄС на український експорт для підтримки економіки України.
Про це вчора повідомили у прес-румі Європейського парламенту.
Євродепутати в Комітеті з міжнародної торгівлі схвалили пропозицію про [2] тимчасову лібералізацію торгівлі українською продукцією після агресивної війни росії, яка перешкоджає здатності України торгувати з рештою світу. Прийняті заходи включають повне скасування ввізних мит на промислову продукцію, систему вхідних цін на фрукти й овочі, а також антидемпінгові мита і захисні заходи щодо імпорту сталі терміном на один рік.
Проект доповіді комітету, підготовлений постійним доповідачем з питань України Сандрою Калнієте [3] (EPP, LV), був прийнятий 38 голосами, при цьому один проти та три утрималися.
"Жорстока і неспровокована війна Кремля націлена на здатність України торгувати, але ЄС може і буде втручатися, щоб допомогти відродити двосторонню торгівлю. Скасовуючи тарифи та відкриваючи європейський ринок, ми посилимо можливості України торгувати товарами та сільськогосподарською продукцією. Цей крок є не просто символічним: він являє собою нашу потужну політичну прихильність Україні.
Цими безпрецедентними заходами лібералізації торгівлі ми прагнемо допомогти Україні зберегти свої торговельні позиції з рештою світу. Коли ми говоримо, що Україна не самотня в цій боротьбі – ми це маємо на увазі», – сказала Сандра Калнієте.
Бекграунд
Відносини між ЄС та Україною регулюються Угодою про асоціацію [4]. Поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі, на яку поширюється дія угоди, забезпечила преференційний доступ на ринок ЄС для українського бізнесу з 2016 року.
ЄС є найважливішим торговельним партнером для України, на який припадає понад 40% від загального обсягу торгівлі товарами у 2021 році. У свою чергу, Україна є 15-м найбільшим торговельним партнером ЄС, що становить близько 1,2% від загального обсягу торгівлі ЄС.
Наступні кроки
Очікується, що 19 травня проект має бути швидко винесений на голосування всіма депутатами Європарламенту і набуде чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі ЄС.
ІЦ УАК за матеріалами Європарламенту [5]
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://ec.europa.eu/transparency/documents-register/detail?ref=COM(2022)195&lang=en
[3] https://www.europarl.europa.eu/meps/en/96934/SANDRA_KALNIETE/home
[4] https://trade.ec.europa.eu/doclib/html/155103.htm
[5] https://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20220516IPR29639/suspension-of-eu-import-duties-on-ukrainian-exports-set-for-fast-track-approval