© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Міністерство закордонних справ України категорично засуджує дії російської федерації щодо розпорядження зерном, незаконно експропрійованим в українських аграріїв. Російські окупанти вилучають українське зерно, спрямовують його на власне споживання або намагаються продати на міжнародних ринках.
"Крадіжки харчових ресурсів з території незалежної суверенної держави є одним з проявів мародерства", - заявили у міністерстві.
МЗС України попередило країни-споживачі, що партії зерна, які продає РФ, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте в результаті мародерських дій російської окупаційної влади. Вважаємо, що будь-яка країна, яка свідомо купує вкрадене зерно, є співучасниками цього злочину.
За інформацією українського Уряду [2] окупанти вже викрали щонайменше 400–500 тис. т зерна на суму понад 100 млн доларів США. Практично всі кораблі, які виходять із зерном з Севастополя, перевозять крадену українську продукцію.
Крадіжку Росією українського зерна підтверджують як численні свідчення українських аграріїв, так і документальні докази:
· Розпорядження так званої «мерії Бердянську» № 10-п від 07.05.2022 щодо вилучення пшениці та ячменю у приватної компанії.
· Пресреліз Законодавчих Зборів Красноярського краю РФ № 379 (13593) від 27.04.2022 щодо рішення комітету у справах села та агропромислової політики провести експропріацію врожаю у фермерів Херсонської області, тимчасово окупованої збройними силами РФ. У документі голова комітету Владислав Зирянов також озвучив наміри російської влади розширити таку політику і на інші регіони України.
· Пропозиції Міністерства сільського господарства Росії відкласти введення в дію федеральної державної інформаційної системи відстеження походження зерна та продуктів перероблення зерна на 1 рік.
Дипломати зазначили, що запровадження ФДІС «Зерно», розробленої російським «Центром Агроаналітики», мало на меті встановлення контролю за використанням харчових ресурсів на території РФ, але у зв’язку з воєнною агресією Росії проти України, вже розроблена система стала небажаною для РФ з огляду на необхідність обліку незаконно вивезеного зерна з території України.
"Злочинне вилучення, вивезення та користування українським зерном є черговим свідченням деструктивних дій РФ, які, зокрема, порушують основні принципи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) – гарантування продовольчої безпеки та подолання голоду. Така політика держави-агресора ставить під питання доцільність її членства в ФАО та інших міжнародних організаціях. Вимагаємо від Росії припинити викрадення зерна, розблокувати українські порти, відновити свободу судноплавства та дозволити прохід торговельних суден.
Закликаємо міжнародну спільноту посилювати економічні санкції з метою припинення збройної агресії РФ проти України, запобігання гуманітарній катастрофі та погіршенню ситуації з продовольчою безпекою у світі", - підсумували своє звернення у МЗС.
Нагадаємо, раніше Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону вже коментував дану ситуацію [3]
ІЦ УАК за матеріалами МЗС [4]
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://agroconf.org/content/okupanti-vzhe-vidibrali-v-agrariyiv-blizko-400-tis-tonn-zerna
[3] https://agroconf.org/content/dmitro-kuleba-rozpoviv-yak-ukrayina-blokuie-prodazh-rosiieyu-zerna
[4] https://mfa.gov.ua/news/komentar-mzs-ukrayini-shchodo-sprob-rosiyi-prodati-na-svitovomu-rinku-kradene-ukrayinske-zerno-z-timchasovo-okupovanih-teritorij-ukrayini