Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Світові ціни на міндобрива почали опускатися, але в Україні залишаються високими через девальвацію гривні

Новини АПК [1]
19.01.2022

Світові ціни на міндобрива почали опускатися, але в Україні залишаються високими через девальвацію гривні

19.01.2022

Світові ціни на мінеральні добрива після досягнення пікових значень у листопаді – грудні 2021 року почали поступово знижуватися, проте все ще перевищують рівень початку 2021 року, - повідомляє видання Латифундист.

Так, на початку 2021 року ціни на карбамід не перевищували 280 $/т, а 19 листопада вони сягнули 934 $/т на тлі різкого зростання цін на газ. Проте на торгах 14 січня 2022 року ціни опустилися до 817,5 $/т.

Директор аналітичного центру «СовЕкон» Андрій Сизов називає декілька причин падіння цін. Перша – це зниження вартості газу в Європі, який подешевшав наполовину у порівнянні з листопадом, що дозволило виробникам аміаку збільшити обсяги виробництва. Зокрема у вересні – листопаді норвезька компанія Yara, що є найбільшим європейським виробником міндобрив, скорочувала виробництво аміаку на 30% через семиразове подорожчання газу.

На тлі подальшого зниження цін на газ триватиме падіння цін на мінеральні добрива. Крім того, агровиробники у Північній півкулі вже частково придбали потрібні обсяги добрив та можуть почекати із закупівлею. На тлі цього у США зараз триває обвал цін на фізичному ринку, - розповів А. Сизов.

Проте у випадку зростання цін на газ до рівня, коли вартість добрив не буде компенсувати витрати виробників, не виключається імовірність повторного скорочення виробництва.

На тлі зниження цін на газ в Європі українські покупці очікували подешевшання азотних добрив, але цього не сталося, тому експерти вважають переоціненим вплив вартості газу на оперативні ціни на добрива. Водночас називають девальвацію гривні одною з причин їх подорожчання. Курс гривні безпосередньо впливає на ціни імпортних добрив та сировини для вітчизняних хіміків.

Станом на 12 січня 2022 року ціни на добрива в Україні майже не змінилися, а ціни на карбамід та КАС навіть виросли. Проте аналітики пояснюють це подорожчанням скороченням пропозицій у нижньому ціновому коридорі продукції.

ІЦ УАК за матеріалами Graintrade [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/svitovi-cini-na-mindobriva-pochali-opuskatisya-ale-v-ukrayini-zalishayutsya-visokimi-cherez

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://graintrade.com.ua/novosti/svitovi-tcini-na-mindobriva-pochali-opuskatisya-ale-v-ukraini-zalishayutsya-visokimi-chere.html