Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Ціни на молоко-сировину стабілізуються

Новини АПК [1]
23.11.2021

Ціни на молоко-сировину стабілізуються

23.11.2021

Очікування по стабілізації висхідного цінового тренду підтверджуються. Моніторинг цін на поточному тижні засвідчив незмінність середніх цін на молоко з ферми.Середні ціни на великі та середні партії молока екстраґатунку по регіонах: північ ― 11,08 грн/кг, центр – 11,1 2 грн/кг, південь – 11,2 грн/кг, схід – 11,0 грн/кг, захід – 11,1 грн/кг без ПДВ.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Відтак ціни залишаються на попередніх рівнях:

  • екстра – 10,95 грн/кг,
  • вищий – 10,82 грн/кг,
  • перший – 10,46 грн/кг,
  • середньозважена ціна трьох гатунків –  10,74 грн/кг без ПДВ.

Експерт зазначає, що на світових молочних ринках в останні місяці спостерігається активне подорожчання біржових молочних товарів, що зумовлено трьома основними причинами – глобальною інфляцією, відновленням попиту, а також ростом вартості енергоносіїв. Українська ситуація на молочному ринку за динамікою схожа, проте зі своїми внутрішніми особливостями. Зокрема, спільними драйверами є інфляція та зростання вартості енергоресурсів. З додаткових внутрішніх – дефіцит сировини у переробників. До протидіючих чинників належить попит, який на відміну від глобального, у нас почав падати через зниження купівельної спроможності населення, особливо з початком опалювального сезону.

За даними Держстату у першому півріччі поточного року частка витрат українців на продовольчі товари склала 49,5% від загальних витрат і 39,7% від загального місячного доходу. У такій ситуації постає питання вже доступності продуктів харчування, в тому числі і молочних, які входять до основи продовольчого кошика та є складовими здорового харчування.

«Держава повинна терміново вживати заходів задля забезпечення харчової безпеки, знизивши ставку оподаткування доданої вартості товарів, що задовольняють базові потреби людини. Тим більше, що така ставка діє в основних експортерів молочної продукції в Україну – Польщі (5%), Німеччині (7%), Франції (5,5%), Нідерландах (6%). В інакшому випадку, крім погіршення доступності молочних продуктів для населення, існують реальні ризики витіснення вітчизняної продукції імпортною, що запустить ланцюг негативних економічних подій у вигляді закриття підприємств молочної галузі, втрати тисяч робочих місць, та в кінцевому результаті – падіння надходжень до бюджету», - зазначає Володимир Андрієць.

ІЦ УАК за матеріалами avm-ua [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/cini-na-moloko-sirovinu-stabilizuyutsya

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://avm-ua.org/uk/post/cini-na-moloko-sirovinu-stabilizuutsa-dostupnist-molocnih-produktiv-zmensuetsa-analiticnij-zvit-avm