Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Поточний сезон став найуспішнішим для виробників малини

Новини АПК [1]
29.09.2021

Поточний сезон став найуспішнішим для виробників малини

29.09.2021

У 2021/22 маркетинговому році вітчизняні аграрії мають всі шанси побити рекорд минулого сезону, коли заробили $238 млн. на експорті ягід.

Влітку виробники найдорожчої ягоди – лохини скаржилися на низькі ціни. Так, якщо ще на початку червня лохину продавали по 300 – 350 грн./кг, то у липні ціна неочікувано для більшості виробників впала до 70-130 грн./кг.

При цьому ціни на малину влітку злетіли до неймовірних 75-90 грн./кг. Навіть для заморожування садівники продавали ці ягоди майже по $3 за кг – вдвічі дорожче, ніж до масованого закладання малинників і активізації вирощування цієї культури в Україні кілька років тому.

Таке стрімке зростання ціни пояснюють одночасною дією низки факторів. Так, у ключових країнах-виробниках малини урожай різко зменшився через несприятливі погодні умови. Також попередній малиновий бум-2017-2018, коли малинники, що закладалися у 2015-2016 роках, дали шалений врожай, призвів до різкого падіння цін на ягоду та “вибив” з ринку багатьох учасників в різних країнах. Приміром, і в Україні чимало аграріїв після провального малинового сезону три роки тому вирізали малинові плантації, не сподіваючись на прибуток. Тож виграли  від цінових коливань найстійкіші. А ще на цінах позначилися дефіцит робочої сили та її вартість в умовах пандемії COVID-19. Не останню роль для утримання на піку ціни на малину зіграло значне нарощування протягом кількох останніх років потужностей із заморожування ягід в Україні.

За словами економіста Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН( FAO) Андрія Ярмака, це не перший успіх виробників малини в Україні за останні роки. За його даними, попри значне скорочення площ під насадженнями малини за останні три роки та з урахуванням зменшення врожаю солодкої ягоди через весняні заморозки, в сезоні 2020/21 років Україна експортувала рекордний обсяг малини – понад 20 тис. тонн і увійшла у топ світових експортерів ягоди. У тому числі, й завдяки активізації будівництва нових сучасних підприємств із заморожування ягідної продукції.

ІЦ УАК за матеріалами proagro [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/potochniy-sezon-stav-nayuspishnishim-dlya-virobnikiv-malini

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://proagro.com.ua/news/ukr/potochnyj-sezon-stav-najuspishnishym-dlya-vyrobnykiv-malyny.html