Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > З 15 зареєстрованих в ВРУ законопроєктів жоден не вирішує питання ефективного використання екологічного податку

Новини АПК [1]
23.09.2021

З 15 зареєстрованих в ВРУ законопроєктів жоден не вирішує питання ефективного використання екологічного податку

23.09.2021

У Парламенті зареєстровано більше 15 законопроєктів, які регулюють питання екологічного податку, але жоден не вирішує питання його справедливого розподілу і ефективного використання. Про це 23 вересня в ході свого виступу на «Форумі зернопереробників-2021» повідомив голова комітету Європейський зелений курс (ЄЗК) Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) Дмитро Васильєв.

За його словами, на сьогоднішній день існує 2 основні концепції щодо екологічного податку. Першою є концепція Міндовкілля, згідно якої кошти податку на СО2 мають надходити до спеціального кліматичного фонду, який буде окремою юридичною особою, а звідти розподілятися на природоохоронні та кліматоохоронні проекти. Фонд буде гарантом для міжнародних партнерів і надасть можливість залучати грантові кошти, міжнародну фінансову і технічну допомогу.

Іншу концепцію пропонує Міненерго, де кошти від сплати податку на СО2 повинні надходити до Фонду декарбонізації, а звідти направлятися на модернізацію підприємств, для того аби їхні викиди відповідали новим екологічним нормативам.

За інформацією Міністерства фінансів України, зараз напрацьовують зміни до Податкового кодексу, у т.ч. щодо збільшення ставки на викиди СО2 (з 1 січня 2022 року планується підвищення до 30 грн/т).

Окрім екологічного податку, очікується прийняття Проект Закону «Про державний екологічний контроль» (прийнятий у першому читанні) і Проект Закону «Про промислове забруднення», які суттєво посилюють екологічні вимоги.

При цьому, на переконання UBTA, основними напрямками реформування екологічного податку в Україні є, по-перше, консолідація раціональних позицій щодо всіх екологічних законопроектів. По-друге, потрібна розробка інструментів для промисловості і бізнесу (у т.ч. механізми залучення інвестицій). Також важливим є введення мораторію на підвищення екоподатку до закінчення карантину (через спад виробництва, спричинений пандемією COVID-19).

Окрім того, Україні необхідно запровадження торгівлі квотами, що сприятиме модернізації вітчизняних підприємств, та застосування досвіду країн ЄС, які на період модернізації підприємств вводили «податкові канікули», надавали дотації і підтримку суб’єктам господарювання, доступ до пільгових кредитів, міжнародного фінансування.

ІЦ УАК за матеріалами apk-inform [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/z-15-zareiestrovanih-v-vru-zakonoproiektiv-zhoden-ne-virishuie-pitannya-efektivnogo

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.apk-inform.com/uk/news/1522384