Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Яблука повільно дешевшають

Новини АПК [1]
09.12.2020

Яблука повільно дешевшають

09.12.2020

З приходом зими ситуація на ринку яблук кардинально змінилася, і до кінця звітного періоду в більшості аналізованих країн, встановилися чітко виражені знижувальні цінові тенденції. Продукції середньої та низької якості багато, і якщо її не реалізувати в першій половині сезону, то в другій її доведеться викинути на смітник.

Про це повідомляє EastFruit.

У Молдові вперше за останні кілька тижнів, яблука всіх основних сортів почали втрачати в ціні. Найбільше подешевшали – від 9% до 12% за останні 7 днів Гренні Сміт, Голден Делішес і Ренет Симиренка.

І в той же час, аналітики повідомили, що нинішнє здешевлення яблук в Молдові практично не змінило позиції даної країни в рейтингу, і оптові ціни на яблука всіх аналізованих сортів там, ще не скоро зможуть наблизитися до показників України, Польщі та Грузії.

В останній, за результатами звітного періоду, на 10% подешевшав тільки Айдаред, чому сприяла рясна пропозиція на ринку яблук даного сорту середньої та низької якості. І саме нинішнє зниження урівняло Грузію і Польщу, де встановилися найнижчі ($ 0,30 / кг) серед всіх аналізованих країн середні ціни на даний сорт яблук.

У Польщі, за звітний тиждень, Айдаред, навіть несуттєво додав у ціні, також як і Ренет Симиренка. А сорт яблук Гренні Сміт на польському ринку, за результатами звітного тижня, додав вже 5% до раніше встановлених цін. І на тому ж польському ринку оператори відзначили здешевлення яблук сорту Гала, але як помітили продавці, вони йшли на дані заходи усвідомлено, оскільки в наявності ще були суттєві обсяги яблук сорту Гала середньої та низької якості.

Незважаючи на той факт, що середньодобові температури, особливо в західній частині регіону моніторингу, помітно знижувалися, а наявність негативних значень було вже далеко не рідкісним явищем, аналітики не виключали зміцнення понижувальних цінових тенденцій в сегменті яблук, оскільки за повідомленнями учасників ринку, продукції середньої та низької якості у садівників регіону ще більш ніж достатньо. І якщо цю продукцію не реалізувати ще в першій половині поточного сезону, то в другій, таке яблуко необхідно буде вивозити не на ринок, а на утилізацію.

ІЦ УАК за матеріалами AgroTimes [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/yabluka-povilno-deshevshayut

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://agrotimes.ua/ovochi-sad/yabluka-povilno-deshevshayut/