Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > В Україні за шість років площі під спаржею виросли більше, ніж утричі

Новини АПК [1]
13.10.2020

В Україні за шість років площі під спаржею виросли більше, ніж утричі

13.10.2020

Згідно даних 2019 року, аспарагус в Україні вирощують на 100−120 га. Основні виробники українського спаржевого ринку знаходяться у Херсонській області та Києві. Також є дещо менші господарства на заході Україні.

«Агроексперт трейд» – один з лідерів виробництва спаржі у країні знаходиться в селі Воскресенка Херсонської області. Його земельних банк становить 100 га, а під аспарагусом – 20 га.

Ще рік тому вони планували відвести під аспарагус ще 12 га землі, та вийти на європейський ринок – та цього не сталося. Цьогорічні несприятливі погодні умови особливо не зашкодили господарству отримати хороший урожай, йдеться у матеріалі.

«Спаржа на пік урожайності виходить на 4−5 рік. У нас була одна 4-річна посадка і хочу сказати, що урожай з неї перевищив наші найсміливіші очікування. Навіть можу зазначити, що європейські показники збору урожаю нижчі за наші», – розповідає директор компанії «Агроексперт трейд» Петро Григор’єв.

Також у Херсонській області зосереджене одне з найбільших господарств, де вирощують аспарагус – ТОВ «АГРО-ФОКУС». Під спаржу господарство у 2019 році задіяло 47 га.

Засуха, плюс тепла зима з малою кількістю опадів вплинули на урожай не тільки спаржі, але й інших культур також. По факту цьогорічний урожай був менший, ніж планувалося зібрати. Але разом з тим, цього сезону не відчувався брак робочої сили, як це бувало у минулі роки.

«Через карантин та закриття кордонів було значно простіше знайти робітників для збирання спаржі. Правда, нам довелося адаптуватися до ситуації, яка склалася: провели усі необхідні заходи, забезпечили робітників антисептиками, масками та індивідуальними засобами захисту. Зробили все, щоб людям працювалося комфортно», – розповідає Костянтин Сосна, співзасновник виробництва.

ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні [2]

 

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/v-ukrayini-za-shist-rokiv-ploshchi-pid-sparzheyu-virosli-bilshe-nizh-utrichi

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/19125-v-ukraini-za-shist-rokiv-ploshchi-pid-sparzheiu-vyrosly-bilshe-nizh-utrychi.html