© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Ціни на цибулю в Україні стрімко падають. На даний момент основні операції з продажу городньої цибулі проводять в межах 2,50-4 грн/кг, що в середньому на 13% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.
Галузеві експерти пов’язують такий негативний ціновий тренд з ослабленням торгової активності на ринку і загальним надлишком пропозиції цибулі.
Пропозиція наразі доволі велика. В першу чергу фермери збувають цибулю ранніх і середніх сортів, яка не придатна для тривалого зберігання.
Водночас багато фермерів уже зараз прекрасно усвідомлюють, що частина зібраної ними цибулі через проблеми з якістю тривалому зберіганню не підлягає і продавати цю продукцію потрібно якнайшвидше.
Найчастіше з такою ситуацією стикаються господарства, які з метою економії змушені були садити сортову, а не гібридну цибулю.
Наразі городня цибуля в Україні вже надходить у продаж в середньому на 32% дешевше, ніж в аналогічний минулорічний період.
При цьому, багато виробників, які мають у своєму розпорядженні якісну продукцію придатну для зберігання, на сьогоднішній день вважають за краще не вести реалізацію городньої цибулі.
ІЦ УАК за матеріалами Seeds [2]
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.seeds.org.ua/stalo-vidomo-shho-sprovokuvalo-karkolomne-padinnya-cin-na-ukraїnsku-cibulyu/