© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Лише подекуди на Чернігівщині, розпочато посів озимих культур. Суха спекотна погода, на відміну від збирання врожаю, не сприяє проведенню робіт з сівби озимих культур.
За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології запаси продуктивної вологи, станом на 8 вересня, в орному шарі ґрунту на полях, відведених під посів озимих, на більшій частині території області сформувались на рівні незадовільних та недостатніх (8-12 мм), місцями у південно-західних районах області — поганих (2 мм), повідомляють в Департаменті АПР Чернігівської ОДА.
Нагадаємо, для забезпечення появи дружних сходів озимих культур необхідно мати запаси вологи на рівні 25-30 мм, оптимальне значення — понад 30 мм.
На сьогодні лише окремі аграрії 12 районів області розпочали посів озимих колосових культур на зерно, ними посіяно 15 тис. га або 8% до прогнозу, що на 50 тис. га менше відповідної дати минулого року.
За словами місцевих посадовців, така ситуація вже спричинила відставання у темпах посіву та загрожує виконанню прогнозованих обсягів посіву.
ІЦ УАК за матеріалами Superagronom [2]
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://superagronom.com/news/8321-defitsit-vologi-pereshkodjaye-provedennyu-posivnoyi-ozimih-na-pivnochi-ukrayini